KCK’dan ‘heykel’ çıkışı!

Kandil'de KCK'lılarla görüşen HDP heyeti Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde PKK'lı Mahsum Kormaz’ın heykelinin dikilmesiyle ilgili KCK’nın yerel birimleri hakkında “etkin soruşturma” başlattığını aktardı.

27 Ağustos 2014 Çarşamba 2:56
KCK’dan ‘heykel’ çıkışı!

HDP grup başkanvekili İdris Baluken, görüşmede Lice’de PKK’lı Mahsum Korkmaz heykelinin askerlerce kaldırılması olayının geniş değerlendirildiğini söyledi.
 
Baluken, KCK'nın şu değerlendirmelerini aktardı: "Lice'de yaşanan gelişmeleri derinlemesine araştırdıklarını ifade ettiler. Mahsum Korkmaz heykelinin bu süreçte şehitliğe dikilmesi, KCK'nin merkez organlarıyla ortaklaşılmadan, Kandil'in görüşü alınmadan ve üstelik ortaya çıkacak müdahale durumuna karşı da yeterli ve etkin tedbirler alınmadan halk ve yerel birimler tarafından hayata geçirildiğini belirttiler. Bunun bu haliyle kabul edilemez olduğunu ve kendi açılarından ciddi bir soruşturma konusu olduğunu ifade ettiler" dedi.
 
Baluken, KCK’nın, heykele yapılan saldırıyı da Kürt halkının değerlerine yönelik bir saldırı olarak algıladığını ve hükümetin soruşturma başlatmasını istediğini ifade etti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »