Kebanda yüzer havuz

Elazığ'ın Keban ilçesinde kaymakamlık tarafından Keban Baraj Gölü'nde Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında kurulan yüzer yarı olimpik havuza, sıcaktan bunalan vatandaşlar ilgi gösteriyor.

12 Eylül 2014 Cuma 5:33
Kebanda yüzer havuz

Keban Kaymakamlığının, Baraj Gölü'nde kurduğu yarı olimpik yüzer  havuzda yetişkinler için 1 metre 70 santimetre, çocuklar için de 80 santimetre  derinliğinde bölümler bulunuyor. Ayrıca boğulma tehlikesine karşı iki kişiden  oluşan cankurtaran ekibi görev yapıyor. 
 
 Keban Özel İdare Müdürü Sadi Oruç, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  özellikle gençlerin ve çocukların su sporlarına alıştırılması amacıyla SODES  kapsamında faaliyete geçirilen yarı olimpik yüzer havuza, bunaltıcı sıcaklardan  dolayı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.  Keban Barajı'nın soğuk ve berrak sularında güvenli bir şekilde yüzüp  serinlemek isteyenler için yüzer havuzun önemli bir imkan olduğunu ifade eden  Oruç, "Uygulama üç yıldan bu yana devam ediyor. İnşallah bunu devam ettireceğiz  ve geliştireceğiz" diye konuştu. 
 
Cankurtaran desteği 
 
Cankurtaran Aziz Yaman ise dalgıçlık ve yüzme antrenörlüğü eğitimi  aldığını vurgulayarak, Eylül ayına rağmen etkisini devam ettiren sıcak havadan  bunalan ve serinlemek için yüzer havuza gelen vatandaşların güvenliğini  sağladıklarını kaydetti.  Yüzer havuzun bölge halkı için güzel bir etkinlik alanı oluşturduğunu  söyleyen Yaman, şunları kaydetti:  'Ancak bu tür aktiviteler daha büyük havuzlarla, su kayağı,  monopalet, yelken sporları gibi etkinliklerle zenginleştirilebilir. Böylece hem  vatandaşlara daha fazla aktivite olanağı hem de spor turizmi açısından da ilçeye  katkı sağlanır. Sıcaklık bazen 40 dereceyi buluyor. Buraya gelen vatandaşlar hem  serinliyor hem de güvenli bir şekilde yüzüyor." 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »