23 Haziran 2018, Cumartesi

Keçisiyle buluşan Melek'in mutluluk gözyaşları

ARTVİN'de yaşayan 8 yaşındaki Melek Kayadibi, 2 aylıkken bulduğu ve 15 ay besleyip büyüttüğü ardından da devlet korumasına alınarak Çorum'a getirilen yaban keçisi 'Çarli'yi ziyaret etti. 10 ay sonra Artvin'den geldiği Çorum'da keçisini görünce gözyaşı döken Melek Kayadibi, "Yeniden keçimi gördüğüm için çok mutluyum" dedi.

26 Aralık 2014 Cuma 22: 8
Keçisiyle buluşan Melek'in mutluluk gözyaşları
Artvin'de yaşayan Melek Kayadibi'nin, 2 aylıkken yaralı halde bulduğu ve 15 ay boyunca besleyip büyüttüğü yaban keçisi 'Çarli' şikayet üzerine devlet tarafından el konulunca Çorum'da Orman ve Su İşleri Müdürlüğü'ne ait Sıklık Doğal Yaşamı Koruma Parkı'nda korumaya alındı. Keçiyi özlediğini belirten Melek Kayabidi, bugün babası Fahrettin Kayadibi ile birlikte Çorum'a geldi. Keçiyi görüp hasret gideren Melek, gözyaşlarına hakim olamadı. 

Vali Yardımcısı Adem Saçan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ömer Arslan ve İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya eşliğinde Sıklık Doğal Yaşamı Koruma Parkı'na giden Melek Kayadibi, elleriyle keçiye şeker ve ceviz yedirdi. Sarılarak hasret gideren Melek Kayadibi, 'Çarli'ye yeniden kavuştuğu için mutlu olduğunu belirterek, "Onu yaralıyken bulmuştum. 15 ay boyunca baktım. Benden aldıklarında çok üzülüp ağlamıştım. Onu görmek için Çorum'a geldim. Şu an çok mutluyum" dedi.


Çorum İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya, "Çarli isimli yabani keçi, yaban hayat şartlarında çok güzel bir şekilde bakılarak rehabilite ediliyor. Burada doğaya rehabilite olan yaban hayvanları doğaya geri salınıyor. Burada önemli olan Melek kızımız çeşitli televizyon kanalarında, programlara çıkarak Çorum'un sanki Çarli isimli keçiyi zorla elinden almış gibi anti propaganda yaptığını, bu keçinin Çorum’a götürülerek kaybedildiğini ya da kesildiğini söylemesi üzerine durumun bize ihbar edilmesiyle onu keçiyle buluşturmaya kararı verdik. Melek kızımız, Çarli’nin sağlıklı ve emin ellerde olduğunu gördü ve doyasıya hasret giderdi. Çorumluların yaban hayata ne kadar değer verdiğini de gözleriyle gördü. Ne zaman isterse de gelip Çarli’yi burada görebilir" diye konuştu.

Vali Yardımcısı Adem Sacan ise, "Keçi ile Melek kızımızın arasında bir bağ oluşmuş ve bu bağı koparmamak lazım. Çorum’da yaşadığı ortamda tamamen doğal yaşam alanıdır. Bu hayvanı bir sirk hayvanı gibi kapatmakta tamamen haksızlık olur diye düşünüyoruz. Kızımız ne zaman isterse Çorum’a gelip keçisini görebilir" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »