26 Mayıs 2018, Cumartesi

Kelebeğin Rüyası ne zaman vizyonda?

Yılmaz Erdoğan'ın yeni filmi 'Kelebeğin Rüyası' 22 Şubat’ta Türkiye ile birlikte Avrupa ve Ortadoğu’da seyirciyle buluşacak.

16 Ocak 2013 Çarşamba 19:32
Kelebeğin Rüyası ne zaman vizyonda?

Yılmaz Erdoğan’ın yazıp yönettiği, ön hazırlıkları 2 yıl süren, çekimleri 4 ayda Zonguldak ve İstanbul’da tamamlanan Kelebeğin Rüyası’nın fragmanı yayınlandı. 

22 ŞUBAT'TA VİZYONDA

Genç yaşta veremden ölen şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun yaşam hikayelerinin anlatıldığı Yılmaz Erdoğan'ın yeni filmi 22 Şubat’ta Türkiye ile birlikte Avrupa ve Ortadoğu’da seyirciyle buluşacak.

2 GENÇ ŞAİRİN HAYATLA OLAN MÜCADELELERİ

1941 yılının Türkiye'sini, İkinci Dünya Savaşı dönemi ve mükellefiyet günlerini yansıtan filmde ayrıca iki genç şairin hayatla ve aşkla olan mücadeleleri de ele alınıyor. Kıvanç Tatlıtuğ, Belçim Bilgin, Mert Fırat, Zeynep Farah Abdullah ve Yılmaz Erdoğan'ın başrollerini paylaştığı Kelebeğin Rüyası'nda, Ahmet Mümtaz Taylan, Taner Birsel, Devrim Yakut, İpek Bilgin, Aksel Bonfil ve Servet Pandur da rol alıyor.

FİLMİN KONUSU

Rüştü Onur (Mert Fırat) ve Muzaffer Tayyip Uslu (Kıvanç Tatlıtuğ) Zonguldak'ta kendi hallerinde yaşayan ve çok da tanınmayan iki şairdir. Genç yaşlarına rağmen şiirleri oldukça etkileyici olan bu iki arkadaş, talihsizlik açısından da kader ortağı gibidirler. Çünkü ikisi de henüz hayatlarının baharında veremden yaşamlarını kaybederler.

kelebegin-ruyasi-gazete5.jpg

Sizin için seçtiğimiz foto galeriler
12865_s.jpg
12864_s.jpg
12863_s.jpg
Natürmord fotolar İstanbul'un sıraları Aman yakalanmayın

 

 

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »