​Kemal Kılıçdaroğlu: Ben isyan etmeyeyim de kim isyan etsin

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye'nin halinin çok kötü olduğunu ifade ederek, "Ben isyan etmeyeyim de kim isyan etsin" dedi. Kemal Kılıçdaroğlu, ülkeye yazık edildiğini vurguladı.

27 Ekim 2014 Pazartesi 16: 3
​Kemal Kılıçdaroğlu: Ben isyan etmeyeyim de kim isyan etsin
Sekiz kişinin hayatını kaybettiği Afyonkarahisar’da meydana gelen kazada yaralanan üniversite öğrencilerini ve ailelerini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

‘KENDİ TOPRAĞINDA EMANETÇİ OLUR MU?’
Basın mensuplarının Bitlis’in Tatvan İlçesi’nde bir köy korucusunun elektrik direğine bağlanarak öldürülmesi olayıyla ilgili sorusunu yanıtlayan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şöyle dedi:
“Güneydoğu’da devlet var mı acaba, önce bunu sormamız ve cevabını aramamız lazım. Başbakan sabah, akşam bizleri suçlayacağına, ‘Ya bu Güneydoğu’da neler oluyor, devlet var mıdır, yok mudur, caddenin ortasında askerlerimiz şehit ediliyor. Köy korucuları direğe bağlanıyor, orada öldürülüyor’ demeli. Bu olanlarda sorumlu kim? Utanmasalar ‘Sorumlu Cumhuriyet Halk Partisi’ diyecekler. Sorumlu kim? Bu ülkenin Başbakanı var mı, bakanları var mı? Bir bakan kalkmış diyor ki ‘oraya emanetçi askerleri gönderdik, onları öldürdüler.’ Bir insan kendi ülkesinde, kendi toprağında, emanetçi diye tanımlanabilir mi, böyle bir bakış açısı olur mu?”

‘BEN İSYAN ETMEYEYİM DE KİM İSYAN ETSİN’
İsyan etme durumunda olduklarını belirten CHP Lideri Kılıçdaroğlu, “Koskoca Türkiye Cumhuriyeti bu hale getirilebilir mi? Ben isyan etmeyeyim de, ben itiraz etmeyeyim de kim isyan edecek, kim itiraz edecek? Gencecik çocuklar öldürülüyor, korucuları bağlıyorsunuz direğe öldürüyorsunuz. Sorumlusu kim, isyan eder noktaya geliyoruz. Yazık günah bu ülkeye. Başbakanı nerede, bakanları nerede? Nasıl yönetiyor bunlar bu ülkeyi? Akıl nerede, basiret nerede? İlk kez böyle bir hükümet görüyorum ben” dedi.

‘ANNE BABALARI KAYGI DUYUYOR’

Hastane çıkışında yaralıların durumuyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, kazada hayatını kaybedenlerin yakınlarına başsağlığı diledi. Öğrencilerin en kısa sürede iyileşmesini temenni eden Kılıçdaroğlu, “Yoğun bakımda olanlar var. Doktorlar yakından ilgileniyor. Serviste yatanların durumu fena değil, iyi. Ameliyattan yeni çıkanlar var. Umarım onlar kısa sürede sağlıklarına kavuşur. Anne, babaları tabi kaygı duyuyor. Özellikle yoğun bakımda olanların anne ve babaları çok kaygılı. İnşallah onlar da bir an önce taburcu olurlar ve ailelerine kavuşurlar bizim de arzumuz bu” dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »