21 Haziran 2018, Perşembe

Kemal Sunal mezarı başında anıldı

​Türk sinemasının usta oyuncusu Kemal Sunal, ölümünün 14'üncü yılında mezarı başında anıldı.

3 Temmuz 2014 Perşembe 21:39
Kemal Sunal mezarı başında anıldı
Kemal Sunal için Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki kabri başında anma töreni düzenlendi. Törene, Kemal Sunal'ın annesi Saime, oğlu Ali ile kızı Ezo Sunal, yakınları ve sevenleri katıldı. 

Kur'an-ı Kerim okunması ve dua edilmesinin ardından Sunal'ın mezarına karanfiller bırakıldı. 

Ali Sunal, gazetecilere yaptığı açıklamada, babasına büyük özlem duyduğunu söyledi. 

Sunal, "Onu her sene daha çok özlüyoruz. Tesellimiz, babamı her zaman yanımızda gibi düşünmek oluyor. Buraya gelince duygular daha başka oluyor. Söylenen her kelime ve cümleye cevabım oluyor ama en çok tıkandığım gün bugün oluyor. Her sene babamı anıyoruz. Herkese teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 

Eskişehir'de Kemal Sunal sergisi açılacak


Eskişehir'de babasıyla ilgili sergi açılacağını dile getiren Sunal, "Annem, serginin açılışıyla ilgilendiği için Eskişehir'de bulunuyor. Ben de duadan sonra Eskişehir'e, o sergiye bakmaya gideceğim. Umarım Türkiye'nin her yerine Kemal Sunal sergisini ulaştırırız" ifadelerini kullandı.

Sunal, sergide babasının film kostümlerinin, özel eşyalarının ve aksesuarlarının yer aldığını anlatarak, usta oyuncunun kendine ve sanatına olan duyarlılığının sergide görülebileceğini söyledi. 

Babasının rol aldığı filmlerin her gün televizyonda yayımlanmasına ilişkin soru üzerine Sunal, filmlerin seyirciyle buluşmasının güzel olduğunu kaydetti. 

Ali Sunal, "Babamı hayattayken görmemiş gençlerin, küçük çocukların bile hala babamla gülüyor olması güzel ve mutluluk verici. Ben ise babamın filmlerini, duygusallaşmanın bir tık ötesine geçtiğim için izleyemiyorum" dedi.  
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »