Kerem Gönlüm: 'En kötü ihtimalle ikinci olmalıyız'

A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın deneyimli oyuncusu Kerem Gönlüm, İspanya'da düzenlenecek 2014 FIBA Basketbol Dünya Kupası'nda madalya almak için grubu en kötü ihtimalle ikinci bitirmeleri gerektiğini söyledi.

30 Temmuz 2014 Çarşamba 21:39
Kerem Gönlüm: 'En kötü ihtimalle ikinci olmalıyız'
A Milli Erkek Basketbol Takımı'nın deneyimli oyuncusu Kerem Gönlüm, İspanya'da düzenlenecek 2014 FIBA Basketbol Dünya Kupası'nda madalya almak istiyorlarsa grubu en kötü ihtimalle ikinci bitirmeleri gerektiğini söyledi.

"12 Dev Adam"ın Dünya Kupası kadrosunda yer alan Kerem Gönlüm, AA muhabirine açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin ilk turda mücadele edeceği ve ABD, Yeni Zelenda, Dominik Cumhuriyeti, Ukrayna ile  Finlandiya'nın yer aldığı C Grubu'nu değerlediren 36 yaşındaki pivot, "Grubu ABD'nin birinci tamamlayacağını düşünüyorum. Madalya kazanabilmek için en kötü ihtimalle grubu ikinci sırada bitirmeliyiz" dedi.

Gruptaki takımların isminden çok kendi performanslarının belirleyici olacağını anlatan Kerem, "Kağıt üzerinde baktığımızda kolay bir grup gibi görünüyor ama sonuçta geçen seneki şampiyonada da gördüğümüz gibi kağıt üzerinde ne kadar favori olursan ol sahadaki mücadeleyi ve kazanma azmini göstermedikçe bir şey fark etmiyor" diye konuştu.

"İyi kura çektik ama oynamamız gerekiyor"

Kerem Gönlüm, başantrenör Ergin Ataman yönetiminde yeni bir yapılanma içinde olan A Milli Takım'ın iyi bir kura çektiğini söyledi.

Ay-yıldızlı takıma tecrübelilerin yanında genç oyuncuların davet edildiğini vurgulayan Kerem, "Şu anda her şey yolunda. Güzel bir atmosfer var. Grupta ABD ile karşılaşacağız. Sonra da her şey yolunda giderse yarı finalde de karşı karşıya geleceğiz. Bence hayırlısı olmuş. İyi kura çektik ama oynamamız gerekiyor. Yeni Zelanda, Dominik Cumhuriyeti bizim kalibremizde takımlar değil ama sahada kazanmak için mücadele etmeliyiz" ifadelerini kullandı.

İyi bir hazırlık dönemi geçirip, Dünya Kupası'na en formda ve en hazır şekilde gideceklerini anlatan Kerem, "Yeni yapılanmayla sahada kötü maç kaybetme durumu olmayacak. Maç kaybedebilir ya da kazanabiliriz ama Türk Milli Takımı'na yakışan mücadeleyi herkes görecek" değerlendirmesinde bulundu.

 
"Ergin Ataman, milli takım için en doğru isimdi"

 
Deneyimli oyuncu, 2013'teki Avrupa Şampiyonası'nın ardından başantrenörlük görevine getirilen Galatasaray Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman'ın milli takım için en doğru isim olduğunu söyledi.

Ataman'ın elindeki kadroyu en iyi şekilde kullanacağının altını çizen Kerem, şunları kaydetti:

"Ergin Ataman, milli takım için en doğru isimdi. Teknik ekipte Ufuk Sarıca var. Tanjevic, milli takıma çok büyük hizmetler verdi. Kendisine teşekkür ediyorum ama Ergin ağabeyin sistemi belli. Enerjik ve dinamik bir takım olacağız. Özellikle savunmadaki direncimizle maç kazanmaya çalışacağız. Ergin ağabey, elindeki kadroyu en iyi şekilde kullanacaktır."

Kerem Gönlüm, Ataman'ın her zaman iddialı bir çalıştırıcı olduğunu anlatarak, "Ergin ağabey, bu konularda hedeflerini her zaman yüksek tutar. Onun hedefleri yukarı koyması bizi de motive ediyor. İspanya'ya son Dünya Şampiyonası'nın ikincisi olarak gidiyoruz. Yeni adının Dünya Kupası olması ayrı bir heyecan veriyor. Güzel bir atmosfer olacak" diyerek sözlerini tamamladı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »