20 Haziran 2018, Çarşamba

Kesik el cinayetinde flaş gelişme

21 yaşındaki Nuran Dutlu vahşice dövülerek öldürülmüş, genç kızın elleri baltayla kesilmişti. Şüpheli olarak aranan 3 kişiden biri yakalandı. Adliyeye çıkarılan zanlı linç edilmek istendi. Zanlı ifadesinde çarpıcı bir iddiada bulundu. Genç kızı hesabındaki 14 bin lirayı almak için arkadaşı Muhammet Y.'nin öldürdüğünü savundu.

18 Şubat 2015 Çarşamba 2:38
Kesik el cinayetinde flaş gelişme
Vahşice dövülüp öldürüldükten sonra elleri kesilerek İzmit-Kandıra yolu Çayırköy mevkiindeki bir tarlaya atılan 21 yaşındaki Nuran Dutlu'nun cesedi 22 Ocak'ta bulunmuştu. Korkunç cinayetle ilgili aranan zanlılardan Arif Ç., geçtiğimiz günlerde İzmir’de göz altına alındı. Kocaeli Adliyesi’nde ifadesi alınan zanlının, dün çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklu yargılanmasına karar verildi.
 
Yaklaşık 4 saat adliyede kalan Arif Ç. tutuklama kararının çıkmasının ardından Kocaeli İl Jandarma ekipleri tarafından Kandıra F Tipi Cezaevi’ne gönderilmek üzere adliyeden çıkarıldı. Bu sırada Arif Ç.'nin adliyede olduğunu duyarak adliye önünde toplanan kalabalık grup, zanlıyı linç etmeye çalıştı. Jandarma tarafından uzaklaştırılan vatandaşlar katil zanlısına ağır hakaretler ederek yumruklamaya çalıştı. Arif Ç. güçlükle Jandarma aracına bindirildikten sonra Kandıra F Tipi Cezaevi’ne nakledildi. 
 
KORKUNÇ İDDİA: 14 BİN LİRA İÇİN ÖLDÜRÜLDÜ
 
Soruşturma kapsamında tutuklanan Arif Ç. ifadesinde, Nuran Dutlu’yu  hesabında bulunan 14 bin lirayı almak için arkadaşı Muhammet Yıldız’ın öldürdüğünü öne sürdü.  Arif Ç., Muhammet Y.'nin cinayetten sonra gidip parayı çektiğini savundu.

TELEFONUNU SATAN MUHAMMED Y. ARANIYOR
 
22 Ocak’ta bir bölümü naylona sarılı ve iki eli bileklerinden kesilmiş halde bulunan cesetle ilgili yapılan araştırmalarda, kurbanın kredi kartının kullanıldığından yola çıkan jandarma, bazı şüphelilere ulaşmaya başladı. İlk olarak şüphelilerden Arif Ç. yakalandı.
 
Cinayetin kilit isimlerinden olan ve Nuran Dutlu’nun kredi kartlarını kullandığı tespit edilen Muhammet Y. ile sevgilisi olduğu öne sürülen S. Ö. ise halen aranıyor.  İki yıl kesinleşmiş hapis cezasının da olduğu tespit edilen Muhammed Y.'nin Nuran Dutlu’ya ait telefonu da sattığı belirlendi. 
 
ANNE DÖVMEYİ GÖRÜNCE TANIMIŞTI
 
Cesedin bulunmasının ardından Kocaeli polisi cinayeti araştırırken, Manisa polisi de ailenin başvurusu üzerine kayıp kızın izini sürüyordu. Müge Anlı'ya gönderilen fotoğraflar kızın kimliğini ortaya çıkarmıştı. Dövmeyi gören aile programa başvurarak cinayete kurban giden kişinin kızları Nuran Mutlu olduğu söylemişti.
 
'BEN ÖLDÜM BAŞKA ANNELER ÖLMESİN’ 
 
Eşinden boşanan ve 4 yaşında bir kızı olan Nuran Dutlu’nun ölüm haberini alan Havva Görmüş, Asri Mezarlık Morgu’nda kızının cesedini ilk olarak sağ topuğundaki doğum izinden teşhis etmiş, kızının yüzünü görünce gözyaşlarına boğulmuştu.

ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »