Kevin Durant, Dünya Kupası'nda yok

ABD Basketbol Milli Takımı'nın skorer oyuncusu Kevin Durant'ın İspanya'da düzenlenecek 2014 FIBA Dünya Kupası'nda forma giymeyeceği açıklandı

8 Ağustos 2014 Cuma 17:51
Kevin Durant, Dünya Kupası'nda yok
Amerika Birleşik Devletleri Basketbol Milli Takımı'nın skorer oyuncusu Kevin Durant'ın İspanya'da düzenlenecek 2014 FIBA Dünya Kupası'nda forma giymeyeceği duyuruldu.

Son Dünya Şampiyonası'nın yıldızı Durant'in kadrodan çıkması şok etkisi yaratırken, bu durum turnuvanın favorileri arasında gösterilen ABD Basketbol Milli Takımı'nda ciddi bir güç kaybı olarak değerlendirildi.

NBA Batı Konferansı ekibi Oklahoma City Thunder'de ortaya koyduğu performans ile normal sezonun 'En Değerli Oyuncu'su seçilen basketbolcu, durumu ile ilgili yaptığı bildirimde 2013-2014 NBA sezonunda fiziksel ve mental olarak bitkin olduğuna dikkat çekerken, ABD Basketbol Federasyonu Başkanı Jerry Colangelo tarafından, konuya yönelik basına bilgi verildiği sırada Durant'in bu sözleri öne çıkarıldı.

Kariyerini NBA Doğu Konferansı temsilcisi Indiana Pacers'te sürdüren Paul George'den sağ ayağının kırılması nedeni ile ayın sonlarına doğru başlayacak turnuvada yararlanamayacak ABD Basketbol Takımı, böylece bir haftadan kısa bir süre içinde sürpriz bir eksiklik daha yaşadı.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »