Kıbrıs Barış Harekatı 40 yaşında

Kutlamalar kapsamında, Türkiye'nin bazı illerinden ve yurt dışından Kayseri'ye gelen yaklaşık 200 Kıbrıs gazisi, iftarda buluştu

20 Temmuz 2014 Pazar 6: 0
Kıbrıs Barış Harekatı 40 yaşında
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 40'ıncı yılı dolayısıyla Türkiye'nin bazı illerinden ve yurt dışından gelen yaklaşık 200 Kıbrıs gazisi Kayseri'deki iftar programında buluştu.

Gaziler ve aileleri, harekatın 40. yıl kutlamaları kapsamında bir dizi ziyaret ve programa katılmak için Kayseri'ye geldi.

Gaziler ve aileleri, Anadolu Harikalar Diyarı'ndaki iftar programında bir araya geldi.

Etkinlikte gaziler arkadaşlarıyla hasret giderirken, programı düzenleyenlere teşekkür etti.

1. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Aydoğan Aydın, programda yaptığı konuşmada, gazileri Kayseri'de görmekten büyük mutluluk duyduklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Hepinize şükranlarımızı arz ediyoruz. Kıbrıs Barış Harekatı'nın 40'ıncı yılı dolayısıyla düzenlenen bu etkinliklerin Kayseri ve 1. Komando Tugay Komutanlığında yapılıyor olması bizlere büyük onur ve mutluluk vermiştir. Şu an aramızda bulunan kahramanlarımız bundan 40 yıl önce Kıbrıs Barış Harekatı'nın kazanılmasında büyük katkılar sağlayan, harekatın seyrini değiştiren paraşütçülerimizdir. Onları misafir etmekten büyük mutluluk ve onur duyuyoruz. Şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde bayraklarımız dalgalanmakta, ezanlarımız okunmaktadır. Onlar için ne yapsak azdır."

Programa, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Savruk, üst düzey asker ve eşleri ile çok sayıda davetli katıldı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »