19 Temmuz 2018, Perşembe

KİHMED'den pilav gününe ilginç davet

Kütahya İmam Hatip Lisesi Mezun ve Mensupları Derneği (KİHMED), geleneksel pilav günü etkinliğinin 5'incisini 30 Haziran'da gerçekleştirecek. Dernek, İmam Hatip Lisesi mezunları ve mensuplarını, etkinliğe, Arkadaşım. Mesele pilav değil. Sen hala anlamadın mı? sloganıyla davet etti.

26 Haziran 2013 Çarşamba 20:32
KİHMED'den pilav gününe ilginç davet

Dernek Başkanı Mustafa Önsay, yaptığı yazılı açıklamada, 2009 yılının şubat ayında kurulan derneğin, pilav günü etkinliğinin 5'ncisini 30 Haziran Pazar günü Kent Ormanı'nda gerçekleştireceğini bildirdi.

Etkinliği 2011 yılına kadar okul bahçelerinde yaptıklarını ve ilk kez geçen yıl Kent Ormanı'nda buluştuklarını hatırlatan Önsay, şunları kaydetti:

"Gençlere sahip çıkmanın, onları vatan ve millet sevgisiyle yetiştirmenin önemini, son günlerde meydana gelen olaylar nedeniyle bir kez daha hatırlamış olduk. Tencere, tava çalan, milletinin malını kıran, döken, parçalayan gençleri gördükçe azmimiz, kararlılığımız daha da artmalı, mütedeyyin bir nesil yetiştirmenin, Asım'ın nesline kavuşmanın önemi daha iyi idrak etmeliyiz. Bu okulların öğrencileri ve mezunları artık anlamalı ki İmam Hatiplilik bir diploma değil, bir misyondur. Hiçbir görev, yüklenicilerine birbirlerine propaganda yapma misyonu yüklemez. Bu yıl da aynı şevk ve gayretle yola çıkıyoruz. Geçen yılki eksikleri gidererek camiamıza yakışanın en iyisini yapmaya gayret edeceğiz. Bütün Kütahya halkını davet ediyoruz. Çocuklarımız için pikniğimizde beden eğitimi öğretmenlerimiz nezaretinde 5 ayrı dalda yarışmalar düzenlenecektir. Bu yarışmalara kız-erkek çocuklarımız 5 ayrı yaş grubunda katılacaktır. 84 madalya, genç kardeşlerimiz arasından sahiplerini bulacaktır. Skeçler, meddah, ortaoyunu, Karagöz-Hacivat, mehter takımı ve Kur'an ziyafetinin yer alacağı programımız saat 14.00'te yarışmalarla başlayacaktır. Halkımızın ve çocuklarımızın güzel ve neşeli bir hafta sonu geçirmesini umut ediyoruz."

Bu arada, etkinlik için hazırlanan duyuru metninde, "Arkadaşım. Mesele pilav değil. Sen hala anlamadın mı?" sloganı kullanıldı.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »