28 Mayıs 2018, Pazartesi

​Kılıçdaroğlu: AKP'nin Ortadoğu'da uyguladığı politika ne idealist ne de ahlakidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'dan yaptığı açıklamada Ak Parti'nin Ortadoğu politikasını eleştirdi. Kılıçdaroğlu, İslam'ın barış dini olduğunu göstermenin birinci koşulunun terör örgütü ve cinayet şebekeleriyle işbirliği yapmamak olduğunu belirterek, "Türkiye'nin içerisinde binlerce terör hücresinin uyur pozisyonda olması, Türkiye için ciddi, açık ve yakın bir tehdittir" dedi.

20 Ocak 2015 Salı 16:32
​Kılıçdaroğlu: AKP'nin Ortadoğu'da uyguladığı politika ne idealist ne de ahlakidir
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan açıklamada bulundu. Güçlü bir ekonominin garantisinin güçlü bir hukuk sistemi ve yüksek standartta demokrasi olduğunu belirten CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun takipçileriyle paylaştığı tweet'i şöyle:


"AKP'nin Ortadoğu'da uyguladığı politika ne idealist ne de ahlakidir. Tam aksine mezhep eksenli ve ayrımcı bir politikadır. Türkiye'nin içerisinde binlerce terör hücresinin uyur pozisyonda olması, Türkiye için ciddi, açık ve yakın bir tehdittir. İslam'ın barış dini olduğunu göstermenin birinci koşulu, silahlı terör örgütleri ve cinayet şebekeleri ile işbirliği yapmamaktır. Terör örgütlerini, Suriye'de olduğu gibi taşeron olarak kullanmak, hem insanlığa hem de İslam'a karşı işlenmiş bir suçtur. Özgürlüğün olmadığı ülke en büyük güvenlik tehdidiyle karşı karşıyadır. Özgürlükle değil, özgürlüğe düşman zihniyetle mücadele etmeliyiz."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »