21 Temmuz 2018, Cumartesi

Kılıçdaroğlu Arınç'ın yerine Adana Valisi'ni önerdi

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Bülent Arınç'ı o koltuktan al, o valiyi hükümet sözcüsü yap" dedi.

12 Kasım 2013 Salı 21:47
Kılıçdaroğlu Arınç'ın yerine Adana Valisi'ni önerdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında yaptığı konuşmada ''Bir meşhur valimiz var. Adana Valisi. Tencere yuvarlanmış kapağını bulmuş. Devletin dili küfürleştiği andan itibaren valinin dili de küfürleşiyor. Bülent Arınç'ı o koltuktan al, o valiyi hükümet sözcüsü yap." diye konuştu.

Kılıçdaroğlu'nun konuşmasından satır başları şöyle:

"İktidar Türkiye'yi yarı açık cezaevine çevirdi. Cezaevlerinde 162 ağır hasta mahkum diri diri tabuta konuluyor. Cezaevlerinden cenazeler çıkarsa bunun sorumlusu ülkeyi yöneten diktatördür.

21. yüzyılın Türkiye'sinde duvar örüyorlar. Bunu kabul etmiyoruz, şiddetle kınıyoruz. Kafalarındaki duvarı fiilen hayata geçirmek istiyorlar.

Komşularla sıfır sorun dediler, geldiğimiz noktada sıfır komşumuz var. Irak ile Türkiye halkının barış içinde yaşamasını istiyoruz. Bütün AKP basınından bize eleştiri geldi. 'Siz nasıl Irak'a gidersiniz' diye. AKP, CHP'yi izlediği sürece alnı tertemiz olur, Türkiye Ortadoğu'ya rol model olur. Biz barıştan yana bir partiyiz. Suriye'de yanlış politika izlediler. Bizim heyet göndermemize kıyamet kopardılar.

Hatay'a bir TIR gidiyor, ihbar geliyor polise, 'uyuşturucu var' diye. Bakıyorlar ki 935 havan topu mermisi. Nereye gidiyor? Suriye'ye Nerede üretilmiş? Konya'da üretilmiş. Burası devlet değil mi? Sabah akşam CHP'lilerin telefonlarını dinleyeceğine bunları dinlesene. Bakın, bu silahları götürenlerin hepsi serbest bırakılacak. Bir devlet yasadışı örgütlerle içli dışlı olmaz.

Finlandiya'ya gitti. Finli gazeteci soru soruyor. 'Sizi biri görevlendirdi herhalde' diyor. Orayı Türkiye sanıyor. Gazeteci soruyu halk adına sorar. Emin olun içinden 'Ah sen Türkiye'de olacaktın ben sana gösterirdim' diye geçiyor.

"Asla bir diktatörün sözleri sizi üzmesin"


Son günlerde bir tartışma var. Tartışmayı başlatan bu ülkenin Başbakan'ı. 'Kızlı erkekli aynı evde kalamaz.' Sen bu öğrencilerin kalabileceği yurt yaptın mı? 11 yıldır yurt sorununu neden çözmediniz? Gençlerimize güveneceğiz. Kimsenin gençlerimize ahlak bekçiliği yapmasına gerek yoktur. Kimsenin ahlak dersi vermeye haddi de yetkisi de yoktur.

Ahlaklı adam Deniz Feneri'ne sahip çıkmaz, yolsuzluklara göz yummaz. Ahlaklı adam siyasete yırtık ayakkabıyla girip en zengin başbakan olmaz.

Neymiş bir meşru hayat varmış, bir de gayri meşru hayat varmış. Kusura bakma ama sen gayrimeşru bir başbakansın.

Gençlerimizin anne babalarına sesleniyorum. Asla bir diktatörün sözleri sizi üzmesin. Çocuklarınıza güvenin ve onlarla övünün. Neden gençlerle bu kadar uğraşıyor. Çünkü bu gençler Gezi olaylarında bu diktatöre diz çöktürdü.

Buradan CHP'li belediyelere sesleniyorum ilk işiniz öğrenci yurdu yapmak olsun.


OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »