21 Şubat 2019, Perşembe

Kılıçdaroğlu: İYİ Parti'ye geçen 15 vekil isterse geri dönecek

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti'ye geçen 15 vekilin görevlerini yapıp isterlerse partiye döneceklerini söyledi.

29 Nisan 2018 Pazar 17: 6
Kılıçdaroğlu: İYİ Parti'ye geçen 15 vekil isterse geri dönecek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Marmaris'teki "Anadolu Medyası Buluşuyor" etkinliğinde  yaptığı konuşmada, 40'tan fazla ilden yaklaşık 400 gazeteciyle bir araya  gelmesinin kendisi için çok değerli olduğunu belirtti. Hayatı boyunca kendisiyle ilgili lehte veya aleyhte yorum yapan hiçbir  gazeteciyi suçlamadığına dikkati çeken Kılıçdaroğlu, “Gazetecinin varlık nedeni  halk adına gücü denetlemektir. Gazeteci, halk adına sorgulama yapar" ifadesini  kullandı.  

Medyanın halk adına gücü denetleyeceğini, belirten  Kılıçdaroğlu, "Bir hata varsa medya hatayı toplumun önüne koyar. Kurallara  aykırı, doğaya aykırı bir şey olursa bu bir haberdir."  dedi.   Kılıçdaroğlu, Türkiye’de medyanın önemli bir güç olduğunu ve bunu her  platformda dile getirdiğine anlattı.

İYİ PARTİ'YE GİDEN VEKİLLER GERİ DÖNECEK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti'ye geçen 15 vekille ilgili sorulara "Bu arkadaşlarımız gittiler, görevlerini yapacaklar ve belirli bir  süre sonra geri dönecekler. Bizim listelerimizde şu veya bu şekilde yer almak  isterlerse yer alabilecekler" dedi.

CHP'DEN İSTİFA EDİP İYİ PARTİ'YE GEÇEN 15 MİLLETVEKİLİ
Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, Ankara Milletvekili Nihat Yeşil, Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, Bursa Milletvekili Erkan Aydın, Çorum Milletvekili Tufan Köse, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Niğde Milletvekili Ömer Fethi Güler ve Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş, 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »