20 Şubat 2019, Çarşamba

Kılıçdaroğlu: "Meral Hanım'ın ziyaretinden sonra..."

Canlı yayında 24 Haziran seçimlerini değerlendiren CHP lideri Kılıçdaroğlu, ittifakın devamıyla ilgili yöneltilen soruya "Belki bugün yarın Meral Hanım'ın ziyaretinden sonra yeni bir kamuoyuna bilgi sunulacak ittifakın devamı olarak" şeklinde cevap verdi.

14 Haziran 2018 Perşembe 21:51
Kılıçdaroğlu: "Meral Hanım'ın ziyaretinden sonra..."
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Show TV'de Seçim Özel yayınında Ece Üner'in soruları yanıtladı.

Cumhur İttifakı'nın ne kadar süreceğine ilişkin değerlendirmesi sorulan Kılıçdaroğlu, "O ittifak şekli bir ittifak. İlkelere dayanan bir ittifak değil. Bizim oluşturduğumuz millet ittifakı ilkelere dayalı. Belki bugün yarın Meral Hanım'ın ziyaretinden sonra yeni bir kamuoyuna bilgi sunulacak ittifakın devamı olarak. İlkelerimiz devam ettiği sürece, ilkeler çerçevesinde ittifaktan yana olan bütün partiler ortak hareket edecektir" yanıtını verdi.

"OHAL'İ KALDIRACAKSA ŞİMDİ NEDEN KALDIRMIYOR?

Erdoğan'ın OHAL'in kaldırmasıyla ilgili açıklamalarını nasıl değerlendirdiği sorulan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Erdoğan'a inanmıyorum. Dün söylediğine bugün 180 derece aksini söyleyerek, dün söylediğini bugün yalanlayabiliyor zaten. Öyle bir kişiliği var Sayın Erdoğan'ın. OHAL'i kaldıracaksa niye şimdi kaldırmıyor, daha önce niye kaldırmıyor? OHAL'siz yönetemiyor, baskısız yönetemiyor, şiddetsiz yönetemiyor Türkiye'yi. Onun için OHAL'i kaldıracaksa daha önceden kaldırabilirdi.

Şimdi, OHAL'in toplum için risk oluşturduğunu, demokrasi kültürümüzü zedelediğini ve OHAL'in kaldırılmasının toplumda kabul gördüğünü görünce, 'Efendim işte OHAL'i kaldıracağım seçimden sonra' diye bir düşünce dillendiriyor. Ben inanmıyorum. Onun OHAL'i kaldırmasına gerek yok, OHAL'i Muharrem Bey kaldıracak."

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »