Kılıçdaroğlu'na mermi atanlar gözaltına alındı

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kılıçdaroğlu’na mermi bıraktığı iddia edilen kişi gözaltına alındı. Apartopar dışarı çıkarılan kişi, polis merkezine götürüldü. Akşam saatlerinde gelen haberde ise gözaltı sayının 4'e yükseldiği belirtildi.

8 Haziran 2016 Çarşamba 20:21
Kılıçdaroğlu'na mermi atanlar gözaltına alındı
İstanbul Vezneciler’deki terör saldırısında şehit olan polisler Gökhan Topçu ve Kadir Cihan Karagözlü bugün Fatih Camii’nde son yolculuklarına uğurlandı. Cenaze törenine Başbakan Binali Yıldırım, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu  katıldı. Çok sayıda vatandaşın katıldığı cenaze töreninde ve sonrasında gergin anlar yaşanmıştı.Cenazeye katılan bazı kişiler Kılıçdaroğlu'nun çelengine tepki göstererek üzerindeki ismi sökmeye çalıştı.

Daha sonra ise şehitlerin cenazesi silah arkadaşları tarafından musalla taşından alınarak, araçlara götürülürken de bazı vatandaşlar, cami çıkışında Kılıçdaroğlu ve beraberindeki milletvekillerine tepki gösterdi.

 ​1 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI AKŞAM SAATLERİNDE SAYI 4'E YÜKSELDİ

Cenazede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önüne mermi fırlattığı iddia edilen bir kişi, İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan’ın talimatıyla cami dışına çıkarıldı. Sivil bir polis tarafından üniformalı polislere teslim edildi. Camiden polisler eşliğinde uzaklaştırılan Kılıçdaroğlu’na  kurşun attığı öne sürülen kişiye arkadan koşarak gelen bir başka kişi yumruk attı.

Akşam saatlerinde ise gözaltı sayının 4'e yükseldi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »