21 Mayıs 2018, Pazartesi

Kılıçdaroğlu'ndan Hürriyet'e ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetesi ve Ahmet Hakan'a yönelik saldırılar sonrası Hürriyet Gazetesi'ne "geçmiş olsun" ziyaretinde bulundu.

3 Ekim 2015 Cumartesi 15:56
Kılıçdaroğlu'ndan Hürriyet'e ziyaret
Saat 11.30 sıralarında Hürriyet Gazetesi'nin Bağcılar'daki merkezine gelen CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu gazetenin girişinde Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin ile Hürriyet Yazarı Taha Akyol karşıladı. Ziyarette Kılıçdaroğlu'na CHP Genel Başkan Yardımcıları Sezgin Tanrıkulu, Seyhan Erdoğdu ile İstanbul Milletvekilleri Barış Yarkadaş ve Ali Şeker eşlik etti. Kılıçdaroğlu, binaya girişi sırasında Hürriyete Gazetesi'ne yapılan saldırılar sırasında kırılan ve yerine henüz yenisi takılmayan camları inceledi. Daha sonra Kemal Kılıçdaroğlu, Hürriyet Gazetecilik Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı, Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin ile Hürriyet Gazetesi yazarları Taha Akyol ve Ertuğrul Özkök görüştü.

"HÜRRİYET'E YÖNELİK SALDIRILARI HER ZAMAN KINADIK"

Kemal Kılıçdaroğlu ziyaretin ardından açıklamalarda bulundu.

Kılıçdaroğlu, "Hürriyet basın dünyamızın en önemli gazetesi. Hürriyet'e yönelik saldırıları her zaman kınadık, kınamaya da devam edeceğiz. Aslında hangi gazete olursa olsun hangi çizgide yayın yaparsa yapsın; medyaya özgürlüğü sağlamak, medyaya özgürlüğü tanımak, medyanın özgürlüğünü güçlendirmek hepimizin ortak görevi olmalıdır. Hürriyet'e yönelik saldırıları kınamak onlara geçmiş olsun dileklerimi iletmek için ziyarette bulundum" dedi.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »