Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce açıklaması!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hiç kimse şunu unutmasın, herkese açık ve net söylüyorum, Muharrem İnce bizim bir değerimizdir. Onu da sonuna kadar kucaklıyoruz. Bizde ayrılık gayrılık yoktur. Biz bir dava adamıyız, biz ilkelerin insanıyız." dedi.

27 Haziran 2018 Çarşamba 19:32
Kılıçdaroğlu'ndan Muharrem İnce açıklaması!
CHP İzmir İl Örgütü mensubu bir grup, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na destek amacıyla  sabah saatlerinde parti genel merkezine geldi.

Kılıçdaroğlu da parti genel merkezine gelişinde, kendisine destek  amacıyla gelenleri selamlayarak konuşma yaptı.

Konuşmasına, "Bugün çok sevinçli bir günümdeyim. Havuz medyasına  manşet olduk. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi?" diyerek başlayan  Kılıçdaroğlu, bütün seçim süreci boyunca, konuşmalarından bir cümle bile  kullanmayanların, bugün kendisini manşetlere taşıdığını belirtti.

"Ne kadar mutluyum emin olun anlatamam. Havuz medyasında manşetsek  demek ki yaptığımız iş doğru." ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Biz, inandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz, bütün  arkadaşlarımızla beraber. Hiçbir arkadaşımızı partimizin dışında düşünmek, asla  böyle bir düşüncem yok, inancım da yok. Herkesi kucaklayacağız. 81 milyonu  kucaklayacağız. Buraya gelmek isteyen arkadaşlarım vardı, il başkanlarım telefon  etti sabah, 'kimse gelmesin' dedim. Hiçbir arkadaşım gelmesin, normal  çalışmalarımıza devam ediyoruz. Önümüzde yerel seçimler var ve o seçimler için  son derece hazırlıklı yolumuza devam edeceğiz. Kararlılıkla devam edeceğiz.  Duvarın bir kısmını yıktık, önümüzdeki seçimlerde duvarın tamamını yıkacağız. Dün  de daha önce de söyledim, biz önümüzdeki seçimlere gerçekten de ciddi bir  hazırlıkla gideceğiz. Bunun mücadelesini, çalışmasını el birliğiyle yapacağız.  Gönül gönüle Türkiye'yi gerçek anlamda demokrasiye kavuşturmak için elimizden  gelen bütün çabayı göstereceğiz."

Kılıçdaroğlu, bu seçimlerin, eski klasik seçimler gibi olmadığını,  yeni bir sistem, rejim içinde yeni bir seçim anlayışıyla yollarına devam  edeceklerini vurgulayarak, "Hiç kimse şunu unutmasın, herkese açık ve net  söylüyorum, Muharrem İnce bizim bir değerimizdir. Onu da sonuna kadar  kucaklıyoruz. Havuz medyası da bunu çok iyi bilsin. Bizde ayrılık gayrılık  yoktur. Biz bir dava adamıyız, biz ilkelerin insanıyız." değerlendirmesinde  bulundu.

"YOLUMUZA DEVAM EDİYORUZ"
"Kim bizimle beraber yürümek istiyorsa hep beraber gönül gönüle,  birlikte yürüyeceğiz." diyen Kılıçdaroğlu, ülkeye gerçek anlamda demokrasiyi,  adaleti, hakkı ve hukuku getirinceye kadar yürüyeceklerinin altını çizdi.

CHP'nin hakkın, hukukun, adaletin, barışın ve huzurun teminatı  olduğunu bildiren Kemal Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"CHP bütün Türkiye sathında ve yurt dışındaki yurttaşlarımızın da  güvenliğini sağlayan tek siyasal örgüttür, tek partidir. Çünkü biz  Kuvayımilliye'den geliyoruz. Hiç kimseyi ötekileştirmeden 81 milyonu  kucaklıyoruz. Sevgili arkadaşım Muharrem İnce '81 ili gezeceğini' ifade ediyor.  Bütün il başkanlarıma talimatımdır, geldiği zaman karşılayacaksınız, halkla  buluşturacaksınız, ne gerekiyorsa yapacaksınız, gelerek, sevinerek ve bir heyecan  içinde yolcu edeceksiniz. Hiçbir endişemiz yok. Hepinize sevgilerimi, saygılarımı  sunuyorum, sağolun, varolun. Yolumuza devam ediyoruz."

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »