Kilis'e roketatar, Hatay'a top mermisi düştü!

Kilis Devlet hastanesi yakınlarına Suriye tarafından ateşlenen 4 roketatar mermisi düştü. Mermilerin isabet ettiği bölgede 2 kişi hayatını kaybetti, 5 kişi yaralandı.

18 Nisan 2016 Pazartesi 17:48
Kilis'e roketatar, Hatay'a top mermisi düştü!
Suriye'de IŞİD'in denetimindeki Bap bölgesinden Kilis'e atılan roket mermileri, 2 kişinin hayatını kaybetmesine, 5 kişinin de yaralanmasına neden oldu. Katyuşa roketlerinin kent merkezindeki yerleşim alanları ve boş arazilere düşmesinin hemen ardından sınırdaki birlikler misilleme yaparak Suriye tarafını top atışına tuttu.

Katyuşa roketatar mermileri, saat 14.45 ile 16.40 arasında kent merkezine düştü. Paniğe yolaçan patlamalarda birlikte olay yerlerine ambulans ve güvenlik güçleri sevkedildi.

Roketlerden ikisi Abdullah Gül Bulvarı üzerindeki Devlet Hastanesi’nin arkasında bulunan oksijen deposu yakınına düştü. Ekipler tarafından yapılan incelemede Devlet Hastanesi yakınındaki arazideki patlamalarda kimsenin yaralanmadığı belirlenirken, hastane güvenlik amacıyla geçici olarak boşaltıldı.

Parçalanarak öldü

Katyuşa roketlerinden ikisi Yavuz Sultan Selim Mahallesi bölgesine düştü. Burada Mehmet Keçik Orta Okulu yanındaki araziye düşen roketatar mermisiyle, burada çobanlık yapan 40 yaşındaki Kamil Cerruh yaşamını yitirdi, bahçede bulunan orta okul öğrencisi 14 yaşındaki Mehmet Sarıbuğday ise yaralandı. Patlamada Suriyeli çobanın otlattığı 10 koyun da telef oldu. Okuldaki öğrenciler ise tahliye edildi.

Olayda yaşamını yitiren Suriyelinin parçalanan cesedi morga konulurken, yaralı öğrenci ise sağlık görevlileri tarafından ambulansla hastaneye götürülerek tedaviye alındı.

Hakverdi Mahallesi’nde bir apartmanın terasına roketatar mermisinin isabet etmesi sonucu ise 1 kişi öldü, 4 kişi yaralandı. Yaralılar hastaneye kaldırıldı.

Roketlerin isabet ettiği bir başka adres, öğretmenevinin hemen arkasında bulunan iki katlı bir binanı çatısıydı. Merminin yol açtığı tahribat nedeniyle binada yaşayanlardan bazıları yaralandı.
Son üç gündür Suriye tarafından Kilis'e herhangi bir reketatar mermisi atışı yapılmıyordu.

Suriye'de devam eden iç savaş boyunca birçok kez roket ve mermilerin hedefi olan Kilis'te, son olarak geçen hafta roket mermileri isabet etmiş ve beş kişi yaralanmıştı. Mart ayında düşen Katyuşa roketleri iki kişinin ölümüne yol açmıştı. Savaşın başlangıcından bu yana Kilis'te mermilerle yaşamını yitirenlerin sayısı 8'e çıktı.

HATAY'A DA TOP MERMİSİ DÜŞTÜ

Hatay'ın Yayladağı ilçesindeki Topraktutan Hudut Karakolu yakınlarındaki kırsal alana, Suriye'den atıldığı belirlenen top mermisi düştü.

Alınan bilgiye göre, Esed rejiminin, Türkmendağı ve Cebel Ekrad'a yönelik saldırıları sürerken, Yayladağı'nın en güney noktasında bulunan Topraktutan Hudut Karakolu yakınlarına top mermisi isabet etti.

CAN KAYBI YAŞANMADI, SINIR BİRLİKLERİ MİSLİYLE KARŞILIK VERDİ

Rejim bölgesinden atıldığı belirlenen merminin kırsal alana düşmesi nedeniyle can veya mal kaybı yaşanmadı.

Sınır birlikleri, top mermisinin geldiği noktaya misliyle atış gerçekleştirdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »