Kim Jong-un’a ‘sigara içme’ deyince…

Güvenlik uzmanı Nam Sung Wook, son dönemde verdiği nükleer test emirleriyle dikkat çeken Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un 15 yaşındayken sevgilisiyle diyalogunu anlattı. Wook’a göre, Kim Jong-un sigara içmemesini isteyen sevgilisine bağırarak küfür etti.

7 Eylül 2017 Perşembe 19:46
Kim Jong-un’a ‘sigara içme’ deyince…
Güney Kore’deki Özgür Kore Partisi’nin toplantısında konuşan güvenlik uzmanı Nam Sung Wook, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un 15 yaşındayken sevgilisiyle yaptığı telefon görüşmesini anlattı. Kuzey Kore liderinin henüz 15 yaşında İsviçre’de öğrenciyken sigarayı bırakmasını istediğini söyleyen kız arkadaşına bağırarak küfrettiğini aktaran Wook, bu olayın Kim Jong-un’un hep kolay sinirlenen bir yapısı olduğuna dalalet olduğunu söyledi.

Güvenlik uzmanı, son dönemde verdiği nükleer test emirleriyle dikkat çeken Kuzey Kore lideriyle sinirli mizacından dolayı müzakere edilemeyeceğini; onu durdurmak için en iyi yolun onu ‘etkisiz hâle getirmek’ olduğunu öne sürdü.

Wook, olaydan dolayı şoke olan kızın adını söylemedi. Ancak şu an 33 yaşında ve Ri Sol-jhu ile evli olan Kim Jong-un’un Kuzey Koreli pop yıldızı Hyon Song-wol ile geçmişte sevgili oldukları ve bu olayın diğer aktörünün o olduğu iddia ediliyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »