23 Temmuz 2018, Pazartesi

Kırıkkale'de Engelliler için proje

Kırıkkale'de Şişe Kapakları Engelliler için Umut Oluyor Projesi kapsamında mavi kapak kampanyasının devam ettiği bildirildi.

27 Haziran 2013 Perşembe 0:20
Kırıkkale'de Engelliler için proje
Yahşihan Kaymakamı Ahmet Ferhat Özen "Şişe Kapakları Engelliler için Umut Oluyor" projesi kapsamında mavi kapak kampanyasının tüm hızıyla devam ettiğini bildirdi.

Özen, yaptığı yazılı açıklamada, engelli kişilere tekerlekli sandalye sağlamak amacıyla başlatılan mavi kapak kampanyasıyla toplanan küçük mavi kapakların engellinin kocaman hayallerini gerçekleştirerek umut olduğunu belirtti.

Engellilere umut olan "Mavi Kapak"  kampanyasının 2 yıl önce kaymakamlık tarafından başlatıldığını ifade eden Özen, şunları söyledi:

"Sosyal sorumluluk  kampanyası kapsamında hayata geçen örnek projeyi kamu kurum ve kuruluşları, vatandaşlarda destekleyince  kısa sürede tüm Kırıkaleye’ye yayıldı. Özellikle engellilere yönelik çalışmalar yapan sivil toplum örgütleri, hastaneler, belediyeler ve okullarda kampanyaya büyük destek verdi. Mavi kapak kampanyasına bir yıllık bir kampanya olarak yola çıktık. Ancak halkımızdan gelen istek üzerine kampanyaya devam ettik. Projeyi uzattığımız her yıl halkımız bu kampanyaya daha fazla ilgi gösterdi."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »