Kıtalararası Yüzme Yarışı'na rekor katılım

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı'nda 45 ülkeden 1750 yüzücü yer alacak

18 Temmuz 2014 Cuma 21: 7
Kıtalararası Yüzme Yarışı'na rekor katılım
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) tarafından bu yıl 26. kez düzenlenecek Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, 20 Temmuz Pazar günü yapılacak.

Organizasyon öncesinde Ataköy Olimpiyatevi’nde düzenlenen basın toplantısında konuşan TMOK Başkanı Uğur Erdener, organizasyon hakkında bilgi verirken, “45 ülkeden 1730 civarında yüzücü yarışta yer alacak. Yarışın onur konuğu da Inge De Bruijn olacak. Sponsorumuz olan Samsung’a teşekkür ediyorum” dedi.

Yarışın onur konuğu dünya ve olimpiyat şampiyonu Hollandalı eski kadın yüzücü Inge De Bruijn, konuşmasına Türkçe “Merhaba, nasılsınız” diye başladı.

İstanbul’a yeniden geldiği için çok heyecanlı olduğunu kaydeden Bruijn, “İstanbul benim için çok önemli. 1999 yılında burada 2 tane altın madalya kazandım. Tatil için de İstanbul’da bulundum. Türkiye’ye çok defa geldim, farklı yerlerini gezdim” ifadelerini kullandı.

Bu yıl yarışlar, 45 ülkeden bin 749 sporcunun mücadelesine sahne olacak.

İstanbul Boğazı’nda 208′i Türk olmak üzere 450 kadın, 794′ü Türk, bin 299 erkek yüzücüyle, 18 engelli yüzücü kulaç atacak.

Dünya ve olimpiyat şampiyonu Hollandalı eski kadın yüzücü Inge de Bruijn, yarın İstanbul Boğazı’nda Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda saat 14.00′de özel bir yüzme gösterisi yapacak ve 20 Temmuz Pazar günü yarışların startını vererek etkinlikte onur konuğu olarak yer alacak.

Samsung Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı, 20 Temmuz Pazar günü saat 10.00′da Kanlıca İskelesi’nden start alacak ve Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda son bulacak. İstanbul Boğazı, yarış sırasında 3 saatliğine her iki taraftan, ulusal ve uluslararası deniz taşıt trafiğine tamamen kapatılacak.

Yarışın ardından, Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı’nda ödül töreni düzenlenecek.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »