21 Haziran 2018, Perşembe

Kızılay'da uyuşturucu karşıtı eylem

Uyuşturucu Madde Bağımlılıkları ve Alkolizmle Mücadele Federasyonu üyeleri, Kızılay'da uyuşturucu madde karşıtı eylem yaptı.

28 Haziran 2014 Cumartesi 20:45
Kızılay'da uyuşturucu karşıtı eylem
Güvenpark'ta toplanan UBAM üyeleri,  ip çekerek oluşturdukları beyaz alana girip, "Antidepresanlar uyuşturucudan tehlikelidir", "Psikiyatri öldürüyor", "Biz başardık siz de başarabilirsiniz", "Bir gün değil her gün mücadele" yazılı dövizler açtı.

Uyuşturucu karşıtı bazı karikatürler de taşıyan, yere şırınga ve anti depresan ilaçları atan grup adına açıklama yapan UBAM Genel Başkanı Dila Tezemir, 26 Haziran'ın Dünya Uyuşturucu Kullanımı ve Kaçakçılığı ile Mücadele Günü olduğunu anımsatarak, inandıkları dava üzerine uyuşturucuyla bir gün değil her gün mücadele edilmesi gerektiğini savunduklarını belirtti.

Sadece isimleri bilinen eroin, kokain, bonzai, esrar gibi uyuşturucu maddeler değil, alkol ve başı çeken antidepresanlara dikkat çekmek istediklerini vurgulayan Tezemir, "Antidepresanlar dünyanın en tehlikeli uyuşturucusudur ve madde bağımlılığının sözde tedavisi için kullanılan en tehlikeli uyuşturuculardan bir tanesidir" dedi.

"Madde bağımlılığı bir hastalık değildir. Hastalık olmadığı için asla ilaçlarla tedavi edemezsiniz" diye konuşan Tezemir, insanların yanlış bilinçlendirildiğini savundu.

Tezemir, 4 yaşından itibaren hiperaktif denilerek uyuşturucu verilen çocukların farklı maddelere yöneldiğini iddia etti.

Hiperaktivite gibi panikatakın da bir hastalık olmadığını vurgulayan Tezemir, ilaçsız rehabilitasyon programıyla bütün uyuşturucu bağımlılarının bu illetten çok rahat kurtulabildiklerini kaydetti. Arkasında duran UBAM üyelerini işaret ederek "Bunun ispatı arkamda" diyen Tezemir, "Bizler hepimiz eski uyuşturucu bağımlılarıydık ve artık beyaz bölgedeyiz" ifadelerini kullandı.

Tezemir, uyuşturucuyla mücadele savaşı verdiklerini belirterek, Türkiye'de bir "beyaz bomba" bulunduğunu ve bu bombayı temizlemeye and içtiklerini söyledi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »