Kızıltepe'de çatışma: 4 polis yaralandı

Mardin Kızıltepe'de çıkan çatışmada 4 PKK'lı öldürülürken, 4 polis yaralandı

10 Temmuz 2016 Pazar 21:18
Kızıltepe'de çatışma: 4 polis yaralandı
Mardin'in Kızıltepe ilçesinde iki ayrı adreste PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda çatışma çıktı. Çatışmada 4 polis yaralandı, 4 PKK'lı ise etkisiz hale getirildi.

Mardin'in Kızıltepe merkezinde ve Büyüktepe köyünde operasyon düzenleyen polis ile PKK'lı teröristler arasında çatışma çıktı. Çatışmada 4 PKK'lı etkisiz hale getirildi.

4 polis yaralandığı çatışmaların ardından olay yerine çok sayıda ambulans sevk edilirken, Kızıltepe merkezde ve Büyüktepe mevkiinde geniş çaplı operasyon başlatıldı. Olay yerine çok sayıda polis ve asker sevkiyatı yapıldığı öğrenildi.

VAN'DA 1 PKK'LI ÖLDÜRÜLDÜ

Van'ın Hacıbekir Mahallesi Cihan sokaktaki bir evde PKK'lı bulunduğu ihbarı alan Terörle Mücadele Şubesi ekipleri operasyon yaptı. Saat 16.00 sıralarında Özel Hareket Polislerinin de destek verdiği operasyonda evin çevresi sarılarak 'teslim ol' çağrısında bulunuldu. Evde bulunan PKK'lının ateşle karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Çıkan çatışmada 1 PKK'lı ölü ele geçirilirken, evde bulunan bir kişi de gözaltına alındı.

Bölgedeki operasyonların hava destekli sürdürüldüğü belirtildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »