Kobani'de çatışmalar şiddetlendi

IŞİD'in Kobani'ye yönelik saldırıları bugün şiddetlendi. IŞİD tanklarla ilçeyi kuşattı. Düşen top mermileri sonrası dumanlar yükseldiği görüldü. Aradaki mesafenin 5 kilometrenin altına indiği belirtiliyor.

1 Ekim 2014 Çarşamba 18:33
Kobani'de çatışmalar şiddetlendi
Kobani'yi kuşatan IŞİD ile YPG arasındaki çatışmalar şiddetlendi. Gece boyu silah sesleri yükseldi.  IŞİD militanları ilçeyi üç ayrı noktadan tank ve ağır silahlarla kuşattı.Ablukaya alınan kent merkezi havan ve tank atışlarıyla vuruluyor. Kobani'den dumanların yükseldiği görüldü. Yaşanan bu anlar ise kameralara yansıdı.  IŞİD'in daha önce Kobani'ye 5 kilometre yaklaştığı duyurulmuştu. Mesafenin 4 km'ye indiği belirtiliyor.

BULGARİSTAN'DAN KÜRTLERE SİLAH
Bulgaristan Savunma Bakanlığı, Irak'ta IŞİD'e karşı  mücadeleye destek vermek üzere Kürt birliklerine 5 milyon 960 bin levalık (3  milyon avro) hafif silah ve mühimmat yardımı gönderdiğini bildirdi. Bakanlığın internet sayfasında yapılan açıklamaya göre, yardım bin 800  silah ve 6 milyon mermiden oluşuyor. 

Silah ve mühimmatın Irak'a ulaştığı, transfer konusundaki gerekli  koordinasyonun Bulgaristan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapıldığı ifade edildi. Bakanlar Kurulu 18 Eylül'de IŞİD'le mücadeleye destek verilmesi kararı  alarak, desteğin ülkenin askeri depolarında bulunan ihtiyaç dışı hafif silah  stoklarından oluşacağını belirtmişti. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »