21 Şubat 2019, Perşembe

Kobranın soktuğu Aref'ten açıklama: Hissizlik var

Antalya'da gösteri sırasında 'kobra' cinsi yılanın ısırdığı Aref Ghafouri, tedavi için Sağlık Bakanlığı'nın girişimleriyle özel uçakla Mısır'a götürüldü. Kısmi felç geçirdiği iddia edilen 28 yaşındaki illüzyonist, son sağlık durumunu hakında konuştu.

17 Temmuz 2018 Salı 20:35
Kobranın soktuğu Aref'ten açıklama: Hissizlik var
Sihirbazlık gösterileriyle tanınan İran asıllı Türk vatandaşı Aref Ghafouri'yi, gösterilerinde kullandığı 'kobra' cinsi yılan ısırmıştı. Sağ kolunun bileğe yakın kısmından ısırılan Aref, sağlığına kavuşması için Mısır'a götürülmüştü. Vücudundaki zehir miktarının fazla olması nedeniyle 24 tüp serum verilecek olan Aref, son durumu ve tedavi süreci hakkında posta.com.tr'ye açıklama yaptı.

"HAYATİ RİSK YOK"

Türkiye'nin Mısır Büyükelçiliği'nden görevlendirilen bir kişi de Aref'in sağlık sürecini yakından takip ediyor. Aref'in asistanı da kendisini bir an olsun yalnız bırakmıyor. Mısır Büyükelçiliği'nde görevli Tarık adlı kişi, "Aref Bey'in sağlık durumu çok iyiye gidiyor. Tedaviye olumlu cevap verdi. Panzehir tedavisine dün başladık. Hayati bir riski yok. Bugün saat 15.00'te yeniden serum verilecek. Hastanede ne kadar süre kalacağına bu akşam karar verilecek. Aref Bey isteği üzerine Mısır'a geldi. Biz de Dışişleri ve Sağlık Bakanlığı ile elçilik olarak iletişime geçtik. Bir saatte uçakla Mısır'a geldiler. Uçaktan iner inmez yarım saat içinde hastaneye varıldı."

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »