18 Haziran 2018, Pazartesi

Kocasını sokak ortasında tabancayla vurdu

Erzurum'da bir kadın, kocasını silahla karnından yaraladıktan sonra polisi arayarak teslim oldu.

23 Eylül 2014 Salı 18:35
Kocasını sokak ortasında tabancayla vurdu
Erzurum'da bir kadın, kocasını silahla vurduktan sonra  polisi arayarak teslim oldu. Lalapaşa Mahallesi 50. Yıl Caddesi'nde Kezban K. (36), kaldırımda  yürüyen eşi Ersin K'yi, Kazım Karabekir İş Merkezi önünde silahla vurdu.

Eşini karnından yaraladıktan sonra, polisi arayarak, "eşini vurduğunu"  ihbar eden kadın, ekipler bölgeye gelene kadar burada bekledi. Olay yerine gelen  112 Acil Servis ekipleri, ilk müdahalenin ardından yaralıyı, Atatürk Üniversitesi  Yakutiye Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Kezban K. ise gözaltına alınarak polis merkezine götürüldü.

Polis ekipleri, güvenlik şeridi çekerek, önlem aldı. Bölgeye gelen  olay yeri inceleme ekibi de çalışma yaptı. Bu arada görgü tanıklarından Harun T, gazetecilere yaptığı açıklamada,  olayın yanında gerçekleştiğini belirterek, şöyle konuştu:

"Kadın, adamı burada yakaladı. Adam yürüyordu, 'dur' dedi. Silahını  çantasından çıkardı, hiçbir şey konuşmadı, direk vurdu adamı. Vurduktan sonra,  başında bekledi. Ben yanına gittim, 'Silahı çantana koy' dedim. Sonra silahı  çantasına koydu. 'Abla ne yaptın sen' dedim. 'Benim üstüme gelme, ben zaten  buradayım, bir yere gideceğim de yok. Polisi arıyorum' dedi. Sonra polisi aradı.  Adama 'Çoluğun çocuğun var, çoluğundan çocuğundan haberi olmayan insanın burada  ne işi var, ölsün' dedi."

Kadının, ambulans gidene kadar adamın yanında beklediğini anlatan  Harun T, "Hiç gitmedi, kaçmadı, burada bekledi. Vurduktan sonra da polisi kendisi  aradı. Hatta gömleğini, adamın yarasına saran arkadaşımız oldu. Ona da 'Bırak  ölsün' dedi" ifadelerini kullandı.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »