18 Haziran 2018, Pazartesi

Komisyonda yine kavga çıktı!

Dokunulmazlıkların görüşüldüğü Anayasa Komisyonu toplantısında yine kavga çıktı. Geçen hafta da kavga nedeniyle komisyon toplantısı ertelenmişti.

2 Mayıs 2016 Pazartesi 18: 6
Komisyonda yine kavga çıktı!
Dokunulmazlık fezlekelerinin görüşüldüğü TBMM Meclis Anayasa Komisyonu’nda yine kavga çıktı. Ak Partili ve HDP'li vekiller yumruklu, tekmeli kavga ettiler. Komisyonda geçtiğimiz hafta da kavga çıkmış ve toplantı Pazartesi gününe ertelenmişti.Komisyonu Başkanı Mustafa Şentop oturumu kapattı.

Teklifinin tümü üzerinde yapılan görüşmeler yapılırken Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, geçenhafta yaşanan kavga görüntülerini eleştirdi. Bozdağ, bu görüntülerin vekillere yakışmadığını söyledi ve danışmanların şiddet içerisinde yer aldığını söyledi. Bunun üzerine HDP İstanbul Milletvekili Garo Paylan "İftira atıyorsunuz" dedi. Komisyonda gerilim tekrar arttı. Bazı vekillerin birbirlerine pet şişe fırlattı. Vekiller arasında tekmeler ve yumruklar havada uçuştu. Kavga uzun süre devam ederken, Komisyon Başkanı Mustafa Şentop saat 18:30'a kadar toplantıya ara verdi. Komisyonda geçtiğimiz hafta da kavga çıkmış ve toplantı pazartesi gününe ertelenmişti.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »