Konser, festival ve eğlence programlarının iptali istendi

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, il ve belediye başkanlıklarına Soma'daki maden faciasıyla ilgili ''milli yas'' uyarısı yaptı. Müzik etkinlikleri, konser, festival, şölen ve eğlence programlarının iptal edilmesi istendi.

14 Mayıs 2014 Çarşamba 21:23
Konser, festival ve eğlence programlarının iptali istendi
Adalet ve Kalkınma Partisi Yerel Yönetimler Başkanlığı, AK Parti İl Başkanlıkları ve belediye başkanlıklarına sosyal ve kültürel programların iptal edilmesi uyarısı yaptı. 

AK Parti Genel Merkezinden edinilen bilgiye göre, Yerel Yönetimlerden Sorumlu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulhamit Gül, Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden faciası üzerine AK Partili yerel yönetimlere "uyarı" yazısı gönderdi. 

Gül, maden faciasının tüm Türkiye'yi yasa boğduğunu belirttiği yazısında, "Maden kazası nedeniyle belediyelerimizin tüm müzik etkinlikleri, konser, festival, şölen ve eğlence programlarının iptal edilmesi, bu hususta Başbakanlık tarafından ilan edilen milli yas hassasiyetlerinin gereğinin yapılması gerekmektedir" ifadesini kullandı. 

Soma'da kurtarma çalışmalarına katılan ve destek veren tüm belediyelerin, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ile koordineli bir şekilde çalışması hususunda gerekli özeni göstermesini isteyen Gül, maden kazasında hayatını kaybeden işçilere Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileğinde bulundu.

AK Parti 12. Gençlik Şöleni iptal edildi


AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Zafer Çubukcu,  Soma'da meydana gelen kazada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifa dileğinde bulundu. 

Milletin bir daha böyle bir acı yaşamaması temennisinde bulunan Çubukcu, açıklamasında bu yıl Malatya'da düzenleyecekleri 12. Gençlik Şöleni'ni iptal ettiklerini kaydetti. 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »