21 Mayıs 2018, Pazartesi

Konya'da cinayet

Adem Dayan, kızını kaçıran 26 yaşındaki damadını 4 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

31 Mayıs 2014 Cumartesi 17:37
Konya'da cinayet
Konya'da geçen hafta askerden izne gelerek nişanlısı 19 yaşındaki Havva Dayan'ı kaçıran ve 3 gün önce de nikah kıyan 26 yaşındaki Yahya Kosalak, kayınpederi 43 yaşındaki Adem Dayan tarafından 4 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

Olay, dün saat 21.00 sıralarında merkez Meram İlçesi Arif Bilge Mahallesi Orak Sokak'taki bir evde meydana geldi. Selçuk Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olan ve Hatay İl Jandarma Komutanlığı'nda kısa dönem vatani görevini yapan Yahya Kosalak, vatani görevini yaparken izin alıp memleketi Konya'ya geldi.

Kosalak, 7 ay önce nişanlandığı, ancak ailesinin pürüz çıkardığını öne sürdüğü aynı zamanda akrabası olan nişanlısı Havva Dayan'ı 5 gün önce kaçırdı. Yahya Kosalak, 3 gün önce de Havva Dayan ile resmi nikah kıyarak evlendi.

Havva Dayan'ın babası Adem Dayan, dün akşam yanına aldığı bıçakla kızının oturduğu eve giderek avlunun kapısını çaldı. Dayan, kapıyı açan Yahya Kosalak ile bir süre tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Adem Dayan, 3 günlük damadı Yahya Kosalak'ı 4 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine çağırılan ambulansla Meram Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Kosalak, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Adem Dayan, suç aleti bıçak ile gözaltına alınırken ilk ifadesinde, "Konuşmaya gitmiştim. Kapıyı çaldım. Karşımda Yahya'yı görünce dayanamayıp bıçakladım" dediği belirtildi.

Çiftin nikah işlemlerini tamamladıktan sonra düğün hazırlıklarına başladıkları öne sürüldü. Soruşturma sürdürülüyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »