20 Haziran 2018, Çarşamba

Korkunç bir haber daha!

Bursa’nın Orhangazi ilçesinde, köpeklerin sürekli havlamasından şüphelenen bir çoban, arazide parçalanmış erkek cesedi buldu. Cesedin, bir süre önce fidye için kaçırıldığı iddia edilen 18 yaşındaki gence ait olabileceği ihtimali değerlendiriliyor.

24 Şubat 2015 Salı 2:34
Korkunç bir haber daha!
Kale civarında keçi otlatan bir çoban, köpeklerin aynı noktada havladıklarını görünce yanlarına gitti. Karşısında parçalanmış insan cesedi gören çoban hemen polisi aradı. İhbar üzerine olay yerine gelen Orhangazi Emniyet Müdürlüğü ekipleri, cesedin bulunduğu bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Gasp Büro ve Cinayet Büro ekipleri de Orhangazi’ye gelerek inceleme yaptı.

BOYNUNDA PANTOLON VARDI

Polis, tanınmaz haldeki cesedin üzerindeki montta bulunan deliğin bıçak izi olduğunu belirledi. Kimliği meçhul şahsın boynunda pantolon olması, bıçaklandıktan sonra boğularak öldürülme ihtimalini gündeme getirdi.

O GENCE Mİ AİT?

İHA'nın haberine göre cesedin, 28 gün önce kaybolan 18 yaşındaki İbrahim Yerli’ye ait olabileceği iddiası ortaya atıldı. Orhangazi’nin tanınmış iş adamlarından Yılmaz Yerli’nin oğlu olan gençten 27 Ocak gününden bu yana haber alınamıyordu. İddiaya göre, İbrahim Yerli kaçırılmış ve kimliği belirsiz kişiler ailesinden fidye istemişti.

İbrahim Yerli’nin kaybolmasını soruşturan polis, telefon sinyallerini takip etmiş, cesedin bulunduğu bölgeden de sinyal almıştı. Bursa Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro ekipleri, günler önce cesedin bulunduğu bölgenin yakınlarında İbrahim’i aramış, ancak bir netice sonuç alınamamıştı. Kale bölgesinde çalılıkların arasında bulunan cesedin en az 10 gün önce öldürüldüğü tahmin ediliyor. Ceset, savcının incelemesinin ardından Bursa Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Kimliği belirsiz cesedin üzerindeki mont, kazak ve ayakkabıların gencin kaybolduğu gün giydiği kıyafetler olması üzerine Yerli ailesi ve yakınları da hastaneye akın etti. Cesedin İbrahim Yerli’ye ait olma ihtimali yakınlarını göz yaşlarına boğdu. Polisin, olayla alakalı tahkikatı çok yönlü olarak sürüyor.

DNA TESTİ YAPILACAK

AA'nın haberine göre hastaneye çağrılan İbrahim Yerli'nin yakınları cesedin tanınmayacak  durumda olması nedeniyle kimlik tespiti için  DNA testi yapılmasını istedi. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »