16 Temmuz 2018, Pazartesi

Köşk'ten ''lokomotif'' açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Sever, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, ''lokomotifte sorun çıkarsa lokomotif değiştirilir'' şeklinde bir ifade kullanmadığını bildirdi.

11 Kasım 2013 Pazartesi 22:32
Köşk'ten ''lokomotif'' açıklaması
Cumhurbaşkanlığı Basın Başdanışmanı Ahmet Sever, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, Osman Ulagay'ın ''Türkiye Eskisi Gibi Olmayacak'' kitabında yer alan ''Türkiye'nin yolu bellidir. Eğer bir noktada lokomotifte sorun çıkarsa lokomotif değiştirilir ve Türkiye yoluna devam eder'' şeklinde bir ifadeyi kesinlikle kullanmadığını bildirdi. 

Sever, yaptığı açıklamada, kitapta, Cumhurbaşkanı Gül'ün Uluslararası Yatırımcılar Derneği yöneticilerini kabulünde sarf ettiği belirtilen ifadelerin gerçeği yansıtmadığını kaydetti.  

Cumhurbaşkanı Gül'ün, 4 Haziran 2013'te gerçekleşen görüşmede, yabancı sermayeye ''Türkiye'ye güvenin'' mesajını verdiğini ifade eden Sever, şunları söyledi:

''Sayın Cumhurbaşkanımız, Türkiye'nin geleceğiyle ilgili herhangi bir kaygıya ve tereddüde gerek olmadığını, köklü hukuki ve demokratik reformlar yapıldığını ve yapılmaya da devam edildiğini vurgulayarak, Türkiye'nin geleceğinin parlak olduğunu belirtmiştir. Bunun ötesinde 'Lokomotifte sorun olursa, lokomotif değiştirilir' şeklinde bir ifadesi kesinlikle olmamıştır.'' 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »