26 Mayıs 2018, Cumartesi

Kosova'da 2 bin 246 ruhsatsız silah imha edildi

KOSOVA polisi, operasyonlarda ele geçirdiği 2 bin 246 ruhsatsız tüfek, hafif silah ve mühimmatı imha etti.

3 Aralık 2014 Çarşamba 16:34
Kosova'da 2 bin 246 ruhsatsız silah imha edildi
Kosova polisinin düzenlediği operasyonlarda toplanan silahların imha edilmesi esnasında ülkede görev yapan yabancı misyonların temsilcileri de hazır bulundu. Silahların imha işlemi, Kosova’nın güney doğusundaki Ferizovik şehrindeki bir fabrikada gerçekleştirildi. Silahların imha çalışmasını yerinde izleyen Kosova İçişleri Bakanı Bayram Recepi yaptığı konuşmada, yanlış ellerdeki silahların tehlike arz ettiğini söyledi. "Ruhsatsız silahların toplanması için değişik çalışmalar yürütmekteyiz" diyen Recepi, geçen yıl bin 500 ruhsatsız silahın ele geçirildiğini belirtti. Recepi, özellikle kutlamalarda silah kullanılmaması için vatandaşlara çağrı yaptı.

Hafif silahların imha edilmesi çalışmasına katılan Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) ile Avrupa Birliği (AB) Kosova Ofisi temsilcileri de yasadışı silahların vatandaşların güvenliği açısından teşkil ettikleri tehlikeye işaret ederek, silah imha çalışmalarını gelecekte de destekleyeceklerini söylediler.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/1 + YORUM EKLE
  • edin edin yesugay can - 4 Aralık 2014 edin edin sırplar tekrar saldırınca taş atarsınız.Kim veriyor size bu aklı ey kosova dost değil bu aklı verenler dikkatli olun

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »