23 Temmuz 2018, Pazartesi

Koyunun sahibi anonslarla aranıyor

Beyşehir’de başıboş dolaşan koyunun sahibi belediye hoparlörlerinden yapılan anonslarla aranıyor.

28 Haziran 2013 Cuma 23:11
Koyunun sahibi anonslarla aranıyor
İlçe merkezinde çocukların sokaklarda kovaladığı başıboş dolaşan koyun, Evsat Mahallesi'nde İlçe Özel İdare hizmet binasının bahçesinde koruma altına alındı.

Beyşehir İlçe Özel İdare Müdürü Yunus Güven, gazetecilere yaptığı açıklamada, sahipsiz koyuna, çocukların kovalaması nedeniyle cadde üzerinde motorlu araçların çarpma tehlikesinden korumak için sahip çıktıklarını söyledi.

Bir ağaca bağlayarak su verdikleri koyunun bahçedeki yabani otlarla beslendiğini belirten Güven, sahipsiz hayvanın sahibini bulabilmek için harekete geçtiklerini ifade etti. Yaptıkları tüm araştırmalara rağmen sahibini bulamadıkları koyun için Beyşehir Belediyesi'ne anons müracaatında bulunduklarını aktaran Güven, şunları kaydetti:

"Sahibinin bulunması için yaptığımız çalışmalar netice vermeyince belediye hoparlörlerinden anons ettirdik. Ama, sahibine bir türlü ulaşamadık. Koyunun sahibini arıyoruz. Bulamadığımız takdirde Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı'na teslim etmeyi düşünüyoruz. Oradaki ahırlarda sahibi bulunana kadar kalabilir. Burada bizim uzun süre bakma imkanımız yok."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »