'Kraliçenin kuğusu'nu yedi

İngiltere'de bir kuğuyu yakalayıp kesen Türk'e 110 sterlin para cezası verildi

2 Haziran 2014 Pazartesi 22:41
'Kraliçenin kuğusu'nu yedi
İngiltere’de ülkedeki tüm kuğuların Kraliçe’ye ait olduğunu bilmeyen bir Türk bir kuğuyu kesip yedi. 46 yaşındaki kuğu avcısına 110 sterlin para cezası kesildi. Kestiği kuğuyu çantasına koyarken fotoğraflanan 46 yaşındaki Hasan Fidan, kuşun kuğu olduğunu bilmediğini söyledi.

İngiliz tabloid gazetesi London Evening Stantard'ın haberine göre, bir tanık tarafından polise ihbar edildikten sonra tutuklanan Fidan, 110 sterlin para cezasına çarptırıldı.

Ülkedeki tüm kuğuların, korunmaları amacıyla 12. yüzyıldan beri Kraliçe’ye ait olduğundan ve avlamanın yasak olduğundan habersiz Türk, “Kraliçeyi çok seviyorum. Polis söyleyene dek yanlış yaptığımın farkında değildim. Üzgünüm” dedi.

'Tadı güzeldi'


2006'dan beri İngiltere'de yaşadığını ve işsiz olduğunu belirten Fidan “Ben herhangi bir kuş zannediyordum. Kraliçeye ait olduklarını bilmiyordum. Herkesten özür diliyorum” dedi.

Kuğuyu avladıktan sonra ne yaptığını da “Önce tüylerini yoldum. Tadını merak ediyordum. Tadı güzel. Geri kalanını buzdolabına koydum. Sonra polis geldi, bir kuş öldürüp öldürmediğimi sordu. Ben de ‘Evet’ dedim. Polis buzdolabında kalan kısmı aldı” dedi.

Kaynak: London Evening Standard
Çeviri: http://aljazeera.com.tr/haber/kralicenin-kugusunu-yedi
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »