23 Temmuz 2018, Pazartesi

KTO'dan K Belgesi müjdesi

Konya Ticaret Odası’nın (KTO) yoğun girişimleri sonucunda, K Belgesi yenilemesini yaptıramayan veya iptal edilmiş olan K belgesi sahipleri için Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yeni düzenlemeler yapıldı.

29 Haziran 2013 Cumartesi 1:25
KTO'dan K Belgesi müjdesi
KTO Başkanı Selçuk Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, oda tarafından yapılan yoğun girişimler neticesinde K belgesi yenilemesini (vizesini) herhangi bir nedenle yaptıramayan veya iptal edilmiş bir K belgesine sahip vatandaş ve üyelerin K belgelerini yeniden alabilmeleri için Bakanlık tarafından çeşitli düzenlemelerin olduğu belirtildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Düzenlemelere göre K belgesi üzerinde yazan geçerlilik tarihinin bitiminden itibaren 270 güne kadar müracaat edenlerin K belgeleri yüzde 5 ücreti karşılığında, 540 güne kadar müracaat edenlerin ise yüzde 25 ücreti karşılığında K belgeleri tekrar 5 yıllığına yenileyebilecekler. Herhangi bir nedenle iptal edilen belgeler için yapılacak uygulamalara ve iptal edilmemiş ancak asgari kapasiteyi tamamlayamamış belgelerin durumuna ilişkin geniş bilgiyi ve belge ücretlerini www.kto.org.tr öğrenebilecekler. Yukarıda belirtilen şartları taşıyan vatandaşların uygulamadan yararlanabilmek için KTO'ya bizzat başvurmaları gerekiyor." 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »