21 Mayıs 2018, Pazartesi

Kurban Bayramı tatili kaç gün? Bakanlık açıkladı...

Kurban Bayramı 2016 yılında 12 Eylül Pazartesi günü başlıyor. Milyonların merakla beklediği Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? sorusuna Başbakanlık'tan resmi açıklama geldi.

28 Ağustos 2016 Pazar 13:12
Kurban Bayramı tatili kaç gün? Bakanlık açıkladı...
Başbakanlık Kurban Bayramı tatilinin memurlar için 9 gün olduğunu duyurdu. Başbakanlıkaçıklamasında emekli maaş ödemelerinin de 8-9 Eylül'de yapılacağını duyurdu.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgilere göre, Başbakan Binali  Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 16 Eylül Cuma günü tam gün  izinli sayılmasına ilişkin genelgeyi imzaladı.

Bu doğrultuda, kurum yöneticilerince gerekli tedbirler alınarak  hizmetlerin aksatılmaması, zorunlu hizmetlerin yürütülmesi için asgari seviyede  eleman bulundurulması kaydıyla, kamu kurum ve kuruluşlarındaki tüm çalışanlar,  Kurban Bayramı'nın ertesi günü olan (16 Eylül Cuma) tam gün idari izinli  sayılacaklar. Böylelikle Kurban Bayramı tatili 9 gün olarak belirlenmiş oldu.

EMEKLİ MAAŞLARI BAYRAMDAN ÖNCE ÖDENECEK

Ayrıca Başbakan Binali Yıldırım, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan  memurlar ile SGK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaş ödemelerinin Kurban Bayramı'ndan  önce yapılması için ilgili bakanlıklara talimat verdi.

Talimat üzerine maaş ödemelerinin 08-09 Eylül'de yapılması  kararlaştırıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »