Kurmay Yüzbaşı'dan şok itiraf! "Kuran'la yemin ettirip..."

FETÖ’nün harp okullarına nasıl sızdığını darbeci bir yüzbaşının ifadesi ortaya koydu: Kuran’a el bastırıp bağlılık yemini okuttular, sonra soruları verdiler

30 Temmuz 2016 Cumartesi 13: 3
Kurmay Yüzbaşı'dan şok itiraf! "Kuran'la yemin ettirip..."
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'da giriştiği kanlı darbe planı ardından başlatılan savcılık soruşturmasında ilginç itiraflar birbirini izliyor. 66. Mekanize Piyade Tugayı Topkule Kışlası'nda Kurmay Yüzbaşı olarak görev yapan Özkan Ö., 2013'teki Harp Akademileri Giriş Sınavı'ndan birkaç gün önce FETÖ imamı tarafından kendisine çıkacak soruların verildiğini kaydetti. İşte Özkan Ö.'nün itirafları:

2001'de Bağcılar'da lisede okurken arkadaşlarım vasıtası ile ders çalışmak üzere gittiğim evde Fetullah Gülen Cemaati ile ilişki kurmaya başladım. Liseden mezun olup Kara Harp Okulu'na girdim. Bu gruba mensup Fatih denen şahıs benimle irtibatı kesmedi. Buluşmalarımızda Gülen'in kitaplarını ve sohbetlerinin kasetlerini veriyordu. Ben de bunları dinliyordum.
 2009'da Kara Harp Okulu'na atandım. Kurmay olmaya karar verdim. Kıtadan Harp Okulu'na atanıp görev yapmaya başlayınca başka bir cemaat abisi benimle iletişim kurdu. Kurmaylık sınavına hazırlandığımı biliyordu.
 Sınavı kazandığım 2013'te sınavdan 2 veya 3 gün önce benimle ilgilenen ağabeyin evinde bir cemaat imamı bana Kuran-ı Kerim'e el bastırarak şu an da tam hatırlamadığım bir yemin metni okutturdu ve bana Harp Akademileri Giriş Sınavı sorularının bir kısmını aynısıyla test olarak verdi.

AKADEMİNİN YÜZDE 60'I FETÖ'DEN

 Girdiğim sınavdan 248 puan alarak kazandım. Benim gibi kaç personele daha soruları verdiklerini bilmiyorum.
 Akademi öğrencilerinin yüzde 60'ından fazlasının bu yapıya mensup olduğunu gözlemledim. Üst rütbe olarak da tuğgeneral seviyesinde ağırlıkları var."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »