19 Temmuz 2018, Perşembe

Kurtulmuş'tan bedelli askerlik açıklaması!

Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklama yaptı. Kurtulmuş "Bedelli askerlikle ilgili bir teklif Bakanlar kurulu'na gelmedi" dedi.

12 Haziran 2017 Pazartesi 18:13
Kurtulmuş'tan bedelli askerlik açıklaması!
Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında  Çankaya Köşkü'nde toplandı. Toplantı, saat 12.30'da başladı.Toplantı sonrası Hükümet Sözcüsü Numan kurtulmuş açıklama yaptı. Bedelil askerlikle ilgili bir soruya Kurtulmuş, "Bedelli askerlik sosyal medyanın en fazla devreye girdiği alanlardan bir  tanesidir. Şu ana kadar Bakanlar Kurulu'na gelmiş böyle bir teklif yoktur" diye yanıt verdi. 

'AKLA ZARAR BİR İŞ' 

Darbe girişimi raporlarına itirazlarla ilgili de konuşan Kurtulmuş'un açıklamalarının satır başları şöyle: "Kontrollü darbe teşebbüsü lafını söylemek, 15 Temmuz darbecilerine verilen en büyük destektir. Ortada 250 şehidin olduğu, binlerce, onbinlerce insanın tanklarla tehdit edildiği bir darbe teşebbüsüne kontrollü darbe demek akla zarar bir iştir. Bu darbelerin içerisinde başbakanın idam edildiği darbeler de oldu, siyasi idamların da olduğu darbeler de oldu ama bu kadar kanlı, millet düşmanı, dışarı ile irtibatlı bir darbe olmadı. "FETÖ ile daha iyi bir mücadele nasıl verilebilir", bunu tartışabiliriz ama buradan kalkıp "kontrollü darbe" demek büyük haksızlıktır.

KUZEY IRAK'IN BAĞIMSIZLIK REFERANDUMU KARARI

Biz her halükarda, bölge ile ilgili görüşmelerimizi çok net olarak ifade ediyoruz. İlgili bütün muhataplarımıza söylediğimiz sözler aynıdır. Biz Irak'ın toprak bütünlüğünden yanayız. Bizim Kuzey Irak yönetimi ile çok yakın bir diyalog içinde çalıştığımızı da bütün dünya biliyor ama temel tezimiz Irak'ın toprak bütünlüğüdür. Kuzey Irak'taki yöneticilerin bu konuyu bir kez daha gözden geçirmelerinin daha doğru bir yol olduğunu düşünüyoruz.

AİHM'İN KHK KARARI: DOĞRU BİR KARAR

AİHM'in verdiği karar şu aşamada doğru bir karardır. Bir ara hukuki kademe olarak tasarlanmış olan bir komisyondur, OHAL Komisyonu. Komisyon üyeleri, nerede çalışacağı belirlendi. Dosya üzerinden kararlar verilecek. Araştırmaları sürdürecek personel alımı ile ilgili süreç de sürdürülüyor. Temmuz itibariyle başvurulara başlanacaktır. Haklı olmaları durumunda bu arkadaşlarımız görevlerine iade edilecek. 

UYUM YASALARI MECLİS'E GELİYOR

Uyum yasaları ile ilgili konu TBMM'ye bugünlerde gönderilecek, imzalandı.

KATAR KRİZİ

Krizin ilk çıktığı andan itibaren yüksek perdeden bir söz söylemek kolaydır, derinleştiğinde onu çözmek zordur. Başta ilgili taraflar olmak üzere bütün ülkelerin samimiyet içerisinde gayret göstermesi gerekiyor. Bütün ülkeler gayret sarfetmeli. Ümit ediyoruz ki en kısa sürede bu sorun geride bırakılmış olur.

S 400 FÜZELERİ

S 400 füze sisteminin teslimatından  bahsetmemiz için önce anlaşmanın imzalanması lazım. İmzalanma noktasına gelindikten sonra da teslimatı konuşabiliriz. S-400 füzeleri konusunda görüşmelerin olumlu olarak devam ettiğini söyleyebilirim.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »