Kutlamada Ersun Yanal-Aziz Yıldırım krizi

Fenerbahçe'nin 19. şampiyonluk kutlamalarında Aziz Yıldırım ve Ersun Yanal arasındaki soğukluk dikkatlerden kaçmadı

13 Mayıs 2014 Salı 18:31
Kutlamada Ersun Yanal-Aziz Yıldırım krizi
Tarihindeki 19. şampiyonluğu kazanan Fenerbahçe’nin bu anlamlı başarısının başrolünde Ersun Yanal vardı. Teknik direktörlük koltuğuna oturduğu gün, “Biz şampiyon olacağız” diyen ve bu sözünü tutan Yanal, yenilenmeyen kontratı nedeniyle çok üzülmüştü.

Bu duruma tepkisini şampiyonluk yemeğine katılmayarak gösteren Yanal, kutlamalarda da çok konuşulacak bir harekete imza attı.

KUTLAMADA YÖNETİMİ ES GEÇTİ

Şükrü Saracoğlu Stadyumu’nda anons edilen oyuncular tek tek sahneye çıkarken, Başkan Aziz Yıldırım’a sarıldı ve kutladılar. Caner Erkin, Emre Belözoğlu, Moussa Sow gibi futbolcular Başkan’la konuşup, sahnenin yolunu tuttular.

Ancak kulübe 19. şampiyonluğunu kazandıran teknik direktör Ersun Yanal, ismi okunduğunda kenarda dizili olan yönetim kuruluna bakmadı bile. Yürürken kravatını düzelten Fenerbahçe Teknik Direktörü, Başkan Aziz Yıldırım’ı da pas geçti ve taraftarların alkışları arasında sahanın ortasındaki platformdaki yerini aldı.

Bu ince ayrıntı gözlerden kaçmadı. Ayrıca hatırlatmakta fayda var: Ersun Yanal’ın sözleşmesinin bitimine 18 gün kaldı.

30 SANİYELİK İŞ DEMİŞTİ, AMA

Ersun Yanal daha önce kontratıyla ilgili sorulara, “Büyütmeye gerek yok. Bir imza 30 saniyelik iş” yanıtını vermişti.

Ancak başarılı çalıştırıcının yeni sözleşmeye yeşil ışık yakmasına rağmen yönetimin bir türlü harekete geçmemesi, Yanal’ı da fazlasıyla üzmüştü. Taraftarların da Yanal’ı bağrına basması, başarılı çalıştırıcıya moral takviyesi yaptı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »