Kutsal volkanın tepesinde çıplak poz verince...

Yeni Zelanda'daki 2 bin 518 metrelik Taranaki Dağı'a tırmanan modelin selfie pozu yerli halkı kızdırdı. Maori kabilesinden Dennis Ngawhare, "Bu Vatikan'daki St. Peter's Basilica'sına gidip çırılçıplak poz vermek kadar yakışıksız. Dağ kutsal bir yer" açıklamasını yaptı.

3 Mayıs 2017 Çarşamba 21:42
Kutsal volkanın tepesinde çıplak poz verince...
Fotoğraf paylaşım platformu Instagram'da 300 bin takipçisi bulunan Playboy modeli Jaylene Cook, tırmandığı Taranaki Dağı'nda çırılçıplak poz verdi.

BBC'nin haberine göre, Yeni Zelanda'daki volkana tırmanan model dağların zirvelerine tırmanan diğer insanlardan farklı olarak çıplak haldeydi.

Volkanik dağın bulunduğu Maori bölgesinde yaşayan yerli halk da söz konusu pozlardan rahatsız. Maori kabilesinden Dennis Ngawhare, "Bu Vatikan'daki St. Peter's Basilica'sına gidip çırılçıplak poz vermek kadar yakışıksız. Dağ kutsal bir yer" açıklamasını yaptı.

Ngawhare'e göre insanlar "Sadece kaya ve topraktan oluşan bir dağa nasıl saygısızlık etmiş olabilir?" sorusunu sorabilir ancak kabileye mensup insanlar geçmişte atalarını Taranaki'ye gömüyorlardı.

2 bin 518 metre yükselkiteki Taranaki volkanına sevgilisiyle birlikte tırmanan model Cook'un fotoğrafı yaklaşık 10 bin beğeni aldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »