26 Mayıs 2018, Cumartesi

Kuzu: 'Burhan olmadan buhran oluyor'

TBMM'de mazbatasını alan AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, “Görüyorsunuz, Burhan olmadan buhran oluyor. Demek ki bir Burhan lazım geldik işte bizde. 4-5 ay ara verdik gördünüz ne olduğunu. Tekrar gümbür gümbür geldik” dedi.

12 Kasım 2015 Perşembe 18:25
Kuzu: 'Burhan olmadan buhran oluyor'
26. dönemde görev yapmak üzere geldiği Mecliste mazbatasını teslim ederek kaydını yaptıran Burhan Kuzu, “Ben gelirken elim boş geldim ama inşallah bizde memlekete başkanlık modelini getiririz, en büyük ikramı yapmış oluruz” dedi.

Başkanlık modelini apar topar değil, muhalefetle görüşerek yapma gerektiğini savunan Kuzu, muhalefetin bu sisteme karşı çıkmasının da doğal olduğunu kaydetti. Kuzu, “Bu sistem inşallah el birliği ile getirip 7 Haziran 1 Kasım arasında yaşanan bu kötü atmosferi bir daha bu memlekete yaşatmamak lazım. Tek parçalı hükümetlerin kurulacağı modellere çalışmamız lazım. Ben bu dönem değerli muhalefetin bu konuda yardımcı olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Meclis Başkanlığına ismi geçen Kuzu, bu konudaki bir soruya, “Hayırlı uğurlu olsun kim gelirse. Partimizin kararına saygımız var. Mutlaka birkaç aday olur ama bir tanesi seçilir” şeklinde konuştu.

Gazetecilerle sohbetinde espriler yapan Burhan Kuzu, “Görüyorsunuz, Burhan olmadan buhran oluyor. Demek ki bir Burhan lazım geldik işte bizde. 4-5 ay ara verdik gördünüz ne olduğunu. Tekrar gümbür gümbür geldik” ifadelerini kullandı.  
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »