19 Temmuz 2018, Perşembe

Lionel Messi'nin durumu kötüleşiyor

Real Betis maçında üçüncü kez sakatlanan ve iki ay boyunca sahalardan uzak kalacağı açıklanan lionel Messi'nin psikolojisinin de bozulduğu söyleniyor.

15 Kasım 2013 Cuma 20:53
Lionel Messi'nin durumu kötüleşiyor
El Mundo Deportivo gazetesinin, Mesi'nin yakın dostu ve takım arkadaşı Gerard Pique'ye dayandırdığı habere göre, Messi kendini çok kötü hissediyor.

Pique verdiği röportajda, "Onun durumu biraz farklı. Üstüste bir sürü sakatlık geçirdi, bu muhtemelen biraz kendine olan güvenini sarsmış olabilir" dedi. 

"Şu anda bunalımda olması, kendini kötü hissetmesi normal. Sakatlığı çok ciddi. Önümüzdeki günlerde kendini toparlayacaktır ama şimdi kendini psikolojik olarak bitkin hissetmesi çok normal" diye ekledi.

Arjantin ve Barcelona Messi için birleşti


Arjantin Futbol Federasyonu AFA ve Barcelona kulübü, yıldız futbolcunun bir an önce iyileşmesi için işbirliği yapıyor. Yapılan anlaşmaya göre, Messi'ye çok aşamalı bir tedavi süreci uygulanacak. Tedavinin ilk aşamasında Messi, 15 gün boyunca Barcelona'da ameliyat yaralarının iyileşmesini bekleyecek. Yaralarının bir an önce iyileşmesi için buz tedavisi ve biriken kanın boşaltılması işlemi uygulanacak. Ameliyatın ardından bu tedaviye hemen başlandı.

Yaralar iyileşince Buenos Aires'e nakledilecek olan Messi'nin fizyoterapi tedavisine AFA'nın sağlık tesislerinde devam edilecek. Tedavinin önemli aşamalarından birisi de yıldız futbolcuyu stresden uzak tutmak. Bu yüzden arkadaşlarının yakınında antrenman yaptığı Barcelona'da psikolojisinin bozulacağı düşünülerek, Buenos Aires'de daha sakin bir ortamda dinlenmesine karar verildi.. Ancak Barcelona'nın doktorları Messi'yi yalnız bırakmayacak. Tedavisine AFA'nın doktorlarıyla birlikte Buenos Aires'de devam edecekler.

Messi'nin bir an önce eski sağlığına kavuşması için her türlü önlemi alan Arjantin Futbol Federasyonu ve Barcelona kulübü, tedavi süreci sona erince, sahalara hazırlanmasını sağlamak için futbolcuya özel bir mini şampiyona düzenleyecek. Tedavi sürecinde ne Barcelona Teknik Direktörü Tata Martino, ne de Arjantin Milli Takım Teknik Direktörü Alejandro Sabella, Messi'yi baskı altına alabilecek, sahalara dönme tarihi ile ilgili açıklamalarda bulunmaktan kaçınacaklar.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »