21 Mayıs 2018, Pazartesi

Lise öğrencilerinden sigara, alkol ve uyuşturucu anketi

TOKAT'ta Atatürk Anadolu Lisesi'nden iki öğrencinin yaptığı liselerde sigara, alkol ve uyuşturucu anketinden ilginç sonuçlar çıktı.

15 Ocak 2015 Perşembe 21:32
Lise öğrencilerinden sigara, alkol ve uyuşturucu anketi
Atatürk Anadolu Lisesi 11'inci sınıf öğrencileri Betül Aydın ve Sati Nur Simcak okulun öğretmenlerinden sosyolog Cemil Arslan'ın danışmanlığında TÜBİTAK projesi hazırladı. "Zararlı alışkanlıkların lise öğrencileri üzerindeki psikolojik etkileri ve zararlı alışkanlıkların önlenmesine yönelik çözüm önerileri, Tokat örneği" konulu anket düzenleyen öğrenciler, 6 ayrı lise türünde 360 öğrenci ile görüştü. Yapılan anket sonrası sigara içenlerin oranı yüzde 12, alkol kullananların oranı yüzde 8 ve uyuşturucu madde kullananların oranı yüzde 2 çıktı.

ÇÖZÜM ÖNERİSİ AÇIKLANDI

Yapılan araştırma sonucunda, öğrenciler çözüm yolu oluşturdu. Oluşturulan çözüm önerisinde ise, İl Uyuşturucu Koordinasyon Kurulu'nun temel işlevlerinin genişletilmesi ve adının 'Zararlı maddelerle mücadele platformu' veya 'Zararlı alışkanlıklarla mücadele kurulu' olarak değiştirilmesi, sigara, alkol, uyuşturucu gibi maddelerle mücadele tek bir elden, daha koordineli, topyekün bir şekilde yürütülmesi ifadeleri yer aldı.

Öğrencilerin yaptığı 140 sayfalık araştırma TÜBİTAK Samsun merkezine gönderildi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »