23 Mayıs 2018, Çarşamba

Liseli Ant Sekban'dan üç gündür haber yok

ÇEKMEKÖY'de okuldan çıkıp minibüsle eve dönerken evinin yakınlarında kaybolan 16 yaşındaki Ant Sekban'dan Cuma gününden beri haber alınamıyor.

29 Aralık 2014 Pazartesi 22:22
Liseli Ant Sekban'dan üç gündür haber yok
Alınan bilgiye göre, Çekmeköy Reşadiye köyünde oturan Hüsnü Özyeğin Vakfı Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi 2. sınıf öğrencisi Ant Sekban, Cuma günü okuldan eve dönmek için arkadaşlarıyla birlikte minibüse bindi. Minibüsten arkadaşlarıyla birlikte akşam saat 17.15 sıralarında Şehit Murat Caddesi, Çift Pınar Sokak'ta bulunan evinin yakınlarında inen Ant Sekban'dan bir daha haber alınamadı. Eve gelmediği için endişelenen Sekban ailesi durumu polis ve arama kurtarma ekiplerine haber verdi. Jandarma ve arama kurtarma ekipleri çevrede yaptıkları geniş çaplı aramalara rağmen Ant Sekban'ın izine rastlayamadı.
Liseli genci arama çalışmalarına hava karardığı için ara verildi. Arama çalışmalarına sabah saatlerinde yeniden başlanacağı öğrenildi.

'3 GÜNDEN BERİ HABER ALAMIYORUZ'
Ant Sekban'ın annesi ve babası konuşmazken, 3 günden beri yeğeninden haber alamadığını belirten amca İhsan Sekban, şunları söyledi
26.12.2014 tarihinde çocuğumuz Ant Sekban okuldan çıkıyor. Evine kadar minibüse biniyor, yaklaşık olarak 17.15 sıralarında Reşadiye Köyü'ne geliyor. Arkadaşlarıyla beraber bakkalın önünde minibüsten iniyor. Ev ile bakkal arasındaki mesafe 150 adım. 150 adım içerisinde çocuk kayboluyor. Cuma günü saat 17.15'ten beri çocuğumuz kayıp. Şu ana kadar, ilk günden beri yapılan işlemler içerisinde AKUT olmak üzere jandarma, aynı zamanda komando birlikleri olmak üzere arazi taraması yapıldı. Binaların arka tarafı orman, ön tarafı yol. Arka taraflara baktığımızdan dolayı orman taraması yapılmış durumda. Kesinlikle orman tarafında olmadığını belirlediler.


'YEĞENİMİN KAÇIRILMIŞ OLMA İHTİMALİNDEN ENDİŞELENİYORUZ'
Yeğeninin kaçırılmış olabileceğinden endişelenen amca İhsan Sekban, Ama bizim düşüncemiz içerisinde, dışarıdan gelen bir araç tarafından ya kaçırıldı ya da gitti. Sizden tek ricam, lütfen bize yardımcı olun. Zaman geçtikçe umutlar azalmak zorunda kalmasın. Bir arabadan bahsediliyor. Kapalı kasa bir araç. O araç bu köye ait bir araç değil. Bu araç dışarıdan gelmiş, minibüsten önce gelmiş. Arasında 2 dakika var. Çıkarken de minibüsle beraber onun önünde çıkmış ve gitmiş. Yani o mesafedeki gelen araç tek, o diğer araçlar tamamen köy halkına ait. Cep telefonu 10 gün önce arızalanmış, şu anda hiçbir şekilde ulaşamıyoruz dedi.
Ant Sekban'ın yakınlarının evin önündeki endişeli bekleyişi sürüyor.

KAÇIRILMA DURUMU VARSA GETİRSİNLER ÇOCUĞUMU, ÖDÜLLENDİRECEĞİM
ÇEKMEKÖY Reşadiye Köyü'nde Cuma günü okul dönüşü evlerinin yakınında kaybolan ve bir daha kendisinden haber alınmayan lise 2'nci sınıf öğrencisi Ant Sekban'ın babası Atilla Sekban, "Getirsinler çocuğumu. Söylemek tek istediğim o. Kimseyle bunun kavgasını, gürültüsünü hiçbir şekilde yaşamayacağım. Getirsinler teşekkür edeceğim eğer kaçırılma durumu varsa. Hatta ödüllendireceğim. Yeter ki benim çocuğumu bana getirsinler. O iyi bir çocuk" dedi.
Reşadiye köyünde oturan Hüsnü Özyeğin Vakfı Alemdağ Tunç Çapa Anadolu Lisesi 2. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Ant Sekban, geçtiğimiz Cuma günü okuldan çıkıp minibüsle evine döndü. Oturduğu sokağın başında minibüsten inen Ant Sekban, evine 15 metre kala ortadan kayboldu. Aile, kamera kayıtlarında, köye giren ve 5 dakika sonra köyden ayrılan beyaz renkli bir araçtan şüpheleniyor. Eve gelmediği için endişelenen Sekban ailesi durumu polis ve arama kurtarma ekiplerine haber verdi. Jandarma ve arama kurtarma ekipleri çevrede ve ormanlık alanda yaptıkları geniş çaplı aramalara rağmen Ant Sekban'ın izine rastlayamadı. Liseli genci arama çalışmalarına havanın bozuk olması nedeniyle bugün ara verildi.

Müteahhitlik yapan baba Atilla Sekban “Anlamsız manasız bir duruşumuz var şu anda. Ne olduğunu bilmez vaziyetteyiz. 10 metre mesafede çocuğumuz ortalıktan kayboluyor. Her türlü düşünüyoruz. Paranoyasını yapıyoruz. Kavgasını, gürültüsünü… Kaçacak bir çocuk değil. İzinsiz bir yere adım atacak bir çocuk değil bir kere. '5 dakika geç kaldım baba' diyen, 'anne' diyen bir çocuk ortalıkta yok. Emniyeti, AKUT'u… hepsi aramada. Haber bekliyoruz" dedi.


"TEK BİR ARABA ÜZERİNDE YOĞUNLAŞMIŞ VAZİYETTEYİZ"

Olay gününü de anlatan baba Sekban, “O gün okuldan arkadaşlarıyla beraber çıkıyor çocuk. Beraber minibüse biniyorlar. O kendi minibüsüne biniyor, köye gidecek minibüse. Arkadaşları diğer minibüse biniyor. Bir arkadaşıyla beraber burada (bakkalın önünde) minibüsten iniyor. 'iyi akşamlar' dileyip birbirlerine bu köşeden ayrılıyorlar. O köşeden sonra ki durum yok" ifadesini kullandı.

Muhabirin 'Beyaz bir minibüsten bahsediliyor' sorusu üzerine baba Sekban, “Kamera kayıtlarına baktığımızda beyaz bir minibüsten bahsediliyor. Havanın yağmurlu olmasından dolayı ne plakasını okuyabiliyoruz ne içindekileri görebiliyoruz. Jandarma arkadaşlarımız gayet ilgi, alaka gösteriyorlar, plakayı çözümlemek için. Tek bir araba üzerinde yoğunlaşmış vaziyetteyiz. Beklediğimiz de o" diye konuştu.

"ACABA FİDYE İÇİN Mİ KAÇIRDILAR"

“Bir düşmanınız, husumet yaşadığınız birileri var mı?" seklindeki soruya ise Baba Sekban, “Yok. İstanbul ticaretinde hani telefonda, 'Param nerede, o nerede…' alacak verecek konuşmaları vardır ama hiç böyle evlat kaçıracak boyutta hiç kimseyle husumetimiz yoktur. Oğlumun da yoktur. Sosyal bir çocuktur. Okulda popüler bir çocuktur. Sevilen bir çocuktur. Aklımıza çok şey geliyor. Acaba fidye için mi kaçırdılar…" yanıtını verdi.

"Son günlerinin ruh hali mükemmel iyi bir durumdaydı. Birkaç dersi bozuktu onları toparladı. Onun mutluluğu vardı. Aile içinde de keyifliydik. Evde hiçbir derdimiz yoktu" diyen Baba Sekban, “Fidye amaçlı kaçırılmış olabilir mi?" sorusuna ise "Her şeyi düşünüyoruz ama böyle bir şey olsa da üç gün olmuş. Bir telefon gelir. Bir şey söylenir. Husumet için kaçırılmış olsa, oradan bir telefon gelir. 'Bak gördün mü. Çocuğunu aldık, ettik…' gibisinden" yanıtını verdi.

Atilla Sekban, “Getirsinler çocuğumu. Söylemek tek istediğim o. Kimseyle bunun kavgasını, gürültüsünü hiçbir şekilde yaşamayacağım. Eğer kaçırılma durumu varsa getirsinler teşekkür edeceğim. Hatta ödüllendireceğim. Yeter ki benim çocuğumu bana getirsinler. O iyi bir çocuk çünkü" ifadesini kullandı.

Baba Sekban son olarak sorulması üzerine kayıp çocuğunun bir haftadır telefonunun bozuk olduğunu, bu yüzden üzerinde telefon olmadığını da ifade etti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »