23 Temmuz 2018, Pazartesi

LPG dolumu yapılan otomobilde patlama

Sürücü olaydan yaralı olarak kurtulurken, patlama anı güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülendi.

12 Kasım 2013 Salı 16:55
LPG dolumu yapılan otomobilde patlama
Konya'da akaryakıt istasyonunda LPG dolumu yapılan otomobilde meydana gelen patlama ve sonrasında çıkan yangında sürücü yaralandı. Olay anı güvenlik kameralarınca görüntülendi.

Talip Uçar (50), plakalı otomobiline yakıt almak için merkez Meram ilçesindeki bir akaryakıt istasyonuna girdi.

Dolum yapıldıktan sonra gaz kaçağı görülen otomobil, görevliler ve sürücü Uçar tarafından pompaların bulunduğu bölümden uzaklaştırıldı. Bu sırada araçta patlama meydana geldi. Yaralanan sürücü otomobilden kendini dışarı attı.

Yangın kısa sürede büyüyerek aracın tamamını sardı. Çevrede bulunanlar ise araçlarına binerek hızla uzaklaştı.

Alevlerin arasında kalmaktan son anda kurtulan Talip Uçar, ambulansla kaldırıldığı Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde  tedavi altına alındı. 

Yangın, istasyon görevlileri ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kontrol altına alınarak söndürülürken, otomobil kullanılamaz hale geldi. 

Yaşananlar, güvenlik kameralarınca saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde, aracın patlaması, çıkan yangının kısa sürede büyümesi, istasyon içerisindekilerin panikle kaçmaya başlaması ve sürücünün otomobilden inip hızla uzaklaşması görülüyor. 

Uçar'ın oğlu İhsan Uçar (25), yaptığı açıklamada, patlamanın güvenli dolum yapılmamasından kaynaklandığını iddia etti. Olay anında babasının üzerinde bulunan ceketi gösteren Uçar, ölümden dönen babasının vücudunda ikinci derecede yanıklar oluştuğunu söyledi.  

Uçar, ''Babam aracın içinden çıkamayabilirdi. Allah'a şükür son anda kendini dışarıya atmış. Bu olaydan dolayı bizim canımız yandı. Sorumlular hakkında ilgili makamlara şikayette bulunduk. Yetkililerin bir an önce bu konuya önem vermesini ve mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz'' dedi.  
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »