20 Haziran 2018, Çarşamba

Luc Besson'dan 'Lucy'

İnsan beyninin yüzde yüzünü kullanabilmesi durumunda neler yapabileceğini, nasıl bir güce sahip olabileceğini sorgulayan filmde Scarlett Johansson 'Lucy' karakterini canlandırıyor.

12 Ağustos 2014 Salı 7:26
Luc Besson'dan 'Lucy'
İnsan, beyninin en fazla yüzde onunu kullanarak yaşamını sürdürüyor. Nikita, Fifth Element, Leon gibi filmlerin yönetmeni Luc Besson, bir insanın beyninin yüzde yüzünü kullanabildiğinde neler olabileceğini sorguladığı 'Lucy' filmi, gösterime girdi. Başrollerinde Scarlett Johansson, Morgan Freeman'in yer aldığı ve onlara Chai Min Sik ile Amr Waked'in eşlik ettiği 'Lucy' filmi, Luc Besson hayranları tarafından uzun süredir bekleniyordu.

Spekülatif bilimin insan beyninin kullanabildiği yüzdesi ve geri kalanı ile neler yapabildiği, neler yapabileceği üzerine bugüne dek ortaya attığı birçok teori var. Bunlar arasında eşyaları hareket ettirmek, diğer insanların zihinlerini okumak, zamanda yolculuk edebilmek, algıların açılmasıyla birlikte diğerlerinden çok daha üstün ve bir deyişle sınırsız bir güce sahip olmak yer alıyor. Ancak film, işin bilimsel ve olasılıklar tarafına ağırlık vermektense, Luc Besson'un daha önceki filmlerinde olduğu gibi kendisine yöneltilen tehditleri bertaraf etmek için eline silah almak zorunda kalan kadın karakterin etrafında şekilleniyor. Dolayısıyla, eleştirmenlerin iddiasına göre 'Lucy' sadece Luc Besson fanlarının seveceği bir karakter filmi.

Başrol Scarlett Johansson ile bir akademisyeni canlandıran Morgan Freeman'ın karşılıklı oyunculuğu ise uluslararası basında büyük övgü aldı. Ayrıca diğer Luc Besson filmlerinde olduğu gibi bunda da müzik çok büyük bir önem taşıyor. Filmin müzik departmanının başında Alexandre Mahout yer alırken, tema ve özgün müziklerini ise Eric Serra yaptı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »