Lys sınav giriş yerleri sorgula

ÖSYM Lys sınav giriş yerleri osym.gov.tr ile eş zamanlı olarak gazete5.com adresinden öğrenebilirsiniz. 2012 LYS sınav giriş yerleri için aktif linki tıklayınız. İşte lys sınav giriş belgesi ve lys sınav giriş yeri sorgulama paneli.

12 Haziran 2012 Salı 18: 0
Lys sınav giriş yerleri sorgula

2012 ÖSYM LYS Sınav giriş yerleri Ösym tarafından açıklanır açıklanmaz eş zamanlı olarak gazete5.com adresinden öğrenebilirsiniz. Ösym tarafından düzenlenecek olan lys sınavı giriş belgesi buradan tek bir tıkla öğrenebilirsiniz.

2012 LYS Giriş Yerleri Öğrenme Sorgulama Ekranı ( ÖSYM )- link aktif

2012 LYS'de hangi konulardan sorular gelecek? tıklayınız

2012 LYS'ye kadar neler yapılmalı? tıklayınız

16-17-23-24 Haziran 2012 tarihlerinde yapılacak 2012 Lisans Yerleştirme Sınavlarına (LYS) başvuran adayların, sınavlara girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgelerini başvuru yaptıkları her LYS için ayrı ayrı, TC Kimlik Numarası ve şifreleri ile 6 Haziran 2012 günü saat 14.00’ten itibaren ÖSYM’nin http://ais.osym.gov.tr internet adresinden edineceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Başvuru yapılmayan LYS için Sınava Giriş Belgesi düzenlenmeyecektir.Sınava Giriş Belgeleri adayların adreslerine ayrıca gönderilmeyecektir.

Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını ilgili LYS’de yanlarında bulundurmak zorundadır. Ancak belgenin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaret vb. bulunmamalıdır. İlgili LYS’ye ait Sınava Giriş Belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Sınava Giriş Belgesi sadece üzerinde belirtilen LYS için geçerli olacaktır. Bir LYS için düzenlenen belge diğer LYS’ler için kullanılamayacaktır.

Adayların sınava girecekleri binaları sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacaktır.

Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecektir. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, adayın güncel bir fotoğrafı ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır. Üzerinde soğuk damga, güncel bir fotoğraf veya T.C. Kimlik Numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecektir. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna duyurulur.

2012 LYS Giriş yerleri haziranın 2. haftasında açıklanacak !!! Sınav giriş yerlerinizi nasıl öğreneceğinizi buradan takip edebilirsiniz…

2012 LYS Giriş Yerleri Haziran Ayının En Geç 2. Haftası İtibariyle Açıklanıyor

Adayların internettenedinecekleri bu belgelerin renkli ya da siyah-beyazçıktılarının sınav günü yanlarında olması zorunluluğu bulunuyor. Ancak lys sınav giriş belgesinin arka yüzünde herhangi bir yazı, resim, işaretin bulunmaması gerekiyor.

Adaylara ayrıca sınava lys sınav giriş belgesi gönderilmeyecek.

lys sınav giriş belgesiz aday sınava alınmayacak

Sınava lys sınav giriş belgesini yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacak. Adayların sınava girecekleri binayı sınav gününden önce görmeleri yararlarına olacak.

Fotoğraflıve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece nüfus cüzdanı veya pasaport kabul edilecek. Nüfus cüzdanında fotoğrafın ve TC kimlik numarasının bulunması, pasaportun ise süresinin geçerli olması gerekiyor.

Üzerinde fotoğraf veya TC kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş pasaport kabul edilmeyecek. Özel kimlik belgesi olarak nüfus cüzdanını veya pasaportunu sınav günü yanında bulundurmayan aday, gerekçesi ne olursa olsun sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacak.

LYS Sınav Yerimi Nasıl Öğreneceğim? 2012 LYS Sınav giriş yerlerihaziran ayında açıklanacak. “Aşağıdan Aday İşlemleri ” bağlantısına tıklayın. Açılan sayfada T.C Kimlik numaranız ile ÖSYM aday şifrenizi girin. Gelen ekranda 2012 ÖSYS bölümüne tıklayın. Yeni açılacak sayfada sol kısımda Sınav Yerleri bölümüne tıklayın. Ve lys sınav giriş belgesini bu şekilde öğrenebilirsiniz...

lys1.jpg

2012 LYS Sınav Giriş Yerleri'nin ne zaman açıklanacağı adaylar tarafından merakla beklenmekte. ÖSYM'nin LYS Sınava Giriş Yerleri'nin Haziran ayının ikinci haftasında açıklanması bekleniyor.

2012 LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) maratonu 16 Haziran 2012 Cumartesi günü bitiyor. 2012 LYS'ye başvurular mayıs ayı içerisinde alındı. Başvuruların hemen ardından LYS giriş yerleri belli olacak. ÖSYM ( Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi) tarafından 2012 LYS Giriş yerlerinin en geç 8 Haziran 2012 tarihine kadar açıklanması bekleniyor.
 
ÖSYM, tarafından yerler açıklandığında adaylar aday şifreleri ve TC Kimlik numaralarını kullanarak LYS'ye nerede gireceklerini öğrenebilecekler.

2012 ÖSYM LYS Sınav giriş yerleri Ösym tarafından açıklanır açıklanmaz eş zamanlı olarak gazete5.com adresinden öğrenebilirsiniz. Ösym tarafından düzenlenecek olan lys sınavı giriş belgesi buradan tek bir tıkla öğrenebilirsiniz.

Ösym tarafından yapılan açıklamaya göre Ösym lys sınav giriş yerleri haziran ayının 2. haftası açıklanacağı bekleniliyor. 2012 lys sınav giriş belgesi sınav girişin yanınıza bulunması gerekiyor.

ÖSYM Lys sınav giriş yerleri osym.gov.tr ile eş zamanlı olarak gazete5.com adresinden öğrenebilirsiniz.2012 LYS sınav giriş yerleri için aktif linki tıklayınız.İşte lys sınav giriş belgesi ve lys sınav giriş yeri sorgulama paneli. tc kimlik no ile lys sınav giriş yeri öğren...

lys sınav giriş yeri,lys sınav giriş belgesi,lys sınav giriş yerleri,lys sınav girişi sorgu,lys sınav giriş ösym 2012,2012 lys sınavı,lys sınav giriş belgesi sorgula,ösym 2012,ösym,lys sınav giriş belgesi tc kimlik no ile sorgula...

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »