Maçka'da çatışmalar sürüyor!

Maçka İlçesi’nde sabah 3 polisin şehit olmasından sonra teröristlerin etkisiz hale getirmek için Jandarma ve Özel Hareket timlerinin başlattığı operasyonlar sürürken, aramaların sürdüğü kırsal alanda silah sesleri duyuldu. Korku ve panik havası oluşan ilçe merkezindeki yollar ve Trabzon-Gümüşhane karayolu ulaşıma kapatıldı.

19 Temmuz 2016 Salı 19:18
Maçka'da çatışmalar sürüyor!
Maçka İlçesi’nde sabah 3 polisin şehit olmasından sonra teröristlerin etkisiz hale getirmek için Jandarma ve Özel Hareket timlerinin başlattığı operasyonlar sürürken, aramaların sürdüğü kırsal alanda silah sesleri duyuldu. Korku ve panik havası oluşan ilçe merkezindeki yollar ve Trabzon-Gümüşhane karayolu ulaşıma kapatıldı. Bölgeye sevk edilen çok sayıda zırhlı araç da geniş güvenlik önlemleri aldı. Uzun namlulu silahlara gezen polisler teyakkuza geçti. Yaşananlar üzerine kimi vatandaş dürbünlerle ormanlık alanı gözetlerken, kimileri de trafiğe kapanan yoldaki araçları siper alarak çevreyi izledi.

TERÖRİST YAKALANDI İDDİASI

Gergin bekleyiş ve silah sesleri sürerken bir teröristin yakalandığı iddiası üzerine toplanan çok sayıda vatandaş, teröristi linç etmek için İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne koşmaya başladı. Güvenlik güçlerinin iddianın asılsız olduğu uyarısında bulunmasına rağmen vatandaşlar koşmaya devam etti. Ancak kalabalık grup bir süre sonra, silah seslerinin duyulduğu bölgeye gitmek isteyen bir kişinin izin vermeyen polisle tartıştığını ve terörist olmadığını öğrenince dağıldı. Amacının güvenlik güçlerine yardımcı olmak olduğunu belirten vatandaş ise daha sonra polis ekipleri tarafından bölgeden uzaklaştırıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »