21 Şubat 2019, Perşembe

Macron'dan "Cemal Kaşıkçı" açıklaması

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolması ile ilgili iddiaların çok ağır olduğunu, olayla ilgili tüm ayrıntıların gün yüzüne çıkarılması gerektiğini ve buna göre bir pozisyon belirleyeceğini söyledi.

12 Ekim 2018 Cuma 19:40
Macron'dan "Cemal Kaşıkçı" açıklaması
Macron, Fransızca Konuşan Ülkeler Birliği Zirvesi için bulunduğu  Ermenistan'da, bir televizyon kanalına açıklamalarda bulundu.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron, "Tam gerçeğin ortaya çıkması ve olayın  aydınlığa kavuşturulmasını bekliyorum. Söylenenler ağır, çok ağır şeyler. Fransa,  ısrarla, ilk sonuçları aşırı kaygı verici bu olay hakkında gerçeğin ortaya  çıkarılması için her türlü çabanın gösterilmesini arzu ediyor. Olayla ilgili soru  işaretleri ortadan kaldırıldıktan sonra bir pozisyon belirleyeceğim." dedi.

Macron, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri ile ticari  önceliklere göre değil, stratejik çıkarlar çerçevesinde bir iş birliği  yürüttüklerini kaydederek, Suudi Arabistan'ın silah satışı bakımından bölgedeki  başlıca müşterileri olmadığını, Birleşik Arap Emirlikleri'nde ise teröre karşı  mücadelede kritik bir noktada olduğu için askeri üs bulundurduklarını belirtti.

Macron ayrıca, olayla ilgili şimdiye kadar görüşmediği Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Salman ile  gelecek günlerde görüşebileceğini ifade etti.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »